GündemKamu Personel İlanlarSon Dakika

Maliye Bakanlığı Memur Alımı Son Gün 12 Mart 2018

Maliye Bakanlığı personel eksikliğini tamamlamak için toplamda 250 kişilik memur alımı kadro ile başvuru sürecinde son gün yaklaştı. Altın haber olarak okurlarımız için detaylıca inceliyoruz.

Türkiye’nin en önemli bakalıkları arasında yer alan Maliye Bakanlığı ihtiyaç duyduğu yerler için memur alımı gerçekleştirecek. Memur alımı için son günün yarın olacağı açıklanmıştı. Peki hangi pozisyonlarda alım gerçekleşecek? Başvurmak için hangi şartlar aranıyor? detaylarını belirtiyoruz.

Maliye Bakanlığı Maliye uzmanlığı kadrosunda Naklen Geçiş Sınavı gerçekleşecek. Gerçekleşecek sınav sonucuna göre adayların ataması mali Suçlar Araştırma Kuruluğu Başkanlığına yapılacak. Buna göre Maliye Bakanlığı (MASAK) memur alımı başvuruları 12 Şubat 2018 tarihinde başlamıştı, artık başvurularda son güne yaklaştı. Adaylar sınav ilanın detaylarına göre artık başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Başvuru şartları neler?

MASAK toplamda 250 memur alımı yapacağını belirtmişti. Buna göre başvurusu geçen ilan için adaylardan, 05 Aralık 2017 tarihinde mesleğe özel yarışma sınavı ile girmiş ve yeterlik sınavıyla atanmış olmak, 657 sayılı kanunun 152. maddesindeki 2. tazminatlar kısmının A Özel Hizmet Tazminatı bölümünün ( e, f, g ve ğ ) bendinde sayılan kadro ünvalarında yada bankalar yeminli murakıplığı, bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu veya sermaye piyasası kurulu uzmanlığı kadrosunda bulunmamak şartları aranmaktadır.

Adaylar buna göre başvuru yapabilecek ve başvuru sonucuna göre Sözlü sınava katılacaklardır. Sözlü sınav ile tek aşamada yapılacak olup, Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi www.maliye.gov.tr adresinde ilan edilecek ve ilgili ilana göre adayların isim bilgisi, sınava katılacağı tarih ve sınavın yapılacapı yer bilgisi verilecektir. Buna göre adayların Sınav tarihinden en az 10 gün önce ilgili bağlantıyı takip etmeleri gerekmektedir.

Adaylar başvurularına 12 Şubat 2018 tarihi itibari ile başlamış olup, en geç 12 Mart 2018 tarihine kadar başvuru yapmış olmaları gerekmektedir. Buna göre başvurular so başvuru günü en geç 17:30 a kadar Elektorik ortamda yapılacaktır. Başvurular bakanlığın resmi internet sitesi olan (www.maliye.gov.tr) adresinde yer alan “Başvuru Formu” ve “Özgeçmiş” belgelerini eksiksiz bir şekilde doldurarak, istenilen belgeler ile yapılacaktır. Detaylı açıklamaları BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz. Altın haber olarak kamu, kurum ve özel sektörülere ait ilanları okurlarımız için takip etmeyi sürdürüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı