GündemKamu Personel İlanlarSon Dakika

KYK 2018 10 bin 900 memur alımı ne zaman yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olan, Kredi Yurtlar kurumu (KYK), yüksek öğrenim gören, maddi olanaklardan yoksun öğrencilerin maddi yönden desteklenmesini amaçlayan tüzel kişiliğe sahip, özel hukuk hükümlerine tabi özel bütçeli, sosyal amaçlı hizmet veren bir kamu kurumudur. Kurum bünyesindeki personel memur ihtiyacını açıklayan KYK memur alımını ne zaman yapacak altın haber olarak okurlarımız için araştıyoruz.

2018 yılı içerisinde 10 Bin 900 memur alımı gerçekleştireceğini açıklayan KYK, Mart ayının gelmesi ile bu alımların ne zaman gerçekleştirileceği, hangi şartlarda alım yapılacağı konusunda adaylar tarafından sabırsızlıkla beklenen sorular arasında. Yakın dönemde bu konuda bir açıklama yapılması beklenen kurumun hangi şartlarda alım gerçekleştirileceği büyük merak konusu.

Kredi ve Yurtlar Kurumu 10 bin 900 kişilik memur alımını yapacak. Peki ilan ne zaman yayımlanacak? Şu an için konu hakkında net bir tarih bulunmuyor ancak alımların bir anda değil kademe kademe yapılması ön görüldüğü için en yakın sürede ilk alımların gerçekleştirilmesi ile şartların neler olacağı bekleniyor.

Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK’nın yakın zamanda konu hakkında duyuru yapması ve kamuoyuna memur personel alımı ilanlarını yayımlaması bekleniyor. Okurlarımız için alımların yapılacağı tarihi takip ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı