GenelManşetSon Dakika

Kurumlar kaç taşeron kadroya aldı?

Yasallaşan 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya girme yolu açılan taşeron işçilerin kurumlar tarafından kadroya alımlarında sayılarla belli olmaya başladı. Sınav sonuçları başarılı olan taşeron kadrosunda yer alan işçiler, kurumların kendi bünyesinde görevlendiriliyor.

Açıklanan son verilere göre taşeron işçilerin kadroya alımında ilk sırada İstanbul Büyük Şehir Belediyesi bulunuyor. İkinci sırayı ise Sağlık Bakanlığı alırken Milli Eğitim Bakanlığı üçüncü sırada yerini alıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bağlı iştirakleri bünyesinde çalışan taşeron işçiler kadrolara yerleştirilmeye başlandı. 2 Ocak 2018 tarihinde başlayan alım süreci içerisinde bakanlığın belirlediği başvuru, sınav ve güvenlik soruşturma aşamalarını başarılı tamamlayan 21.978 işçi kadro hakkı kazandı.

Sağlık Bakanlığında ise toplamda 148 bin 489, Gençlik ve Spor Bakanlığımızda 35 bin 697 kişi kadroya alınmışlardır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında 31 bin 991 kişi, Milli Eğitim Bakanlığında 31 bin 908 kişinin kamuya geçişi tamamladı.

Anadolu Üniversitesinde 2 bin 649 kişi, Dicle Üniversitesinde ise 3 bin 367, Gazi Üniversitesinde 2 bin 153, İstanbul Üniversitesinde ise 3 bin 734 kişi kadroya alındı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde toplam 21 bin 978, İzmir Büyükşehir Belediyesinde ise 4 bin 74 kişi belediye şirketlerine geçişmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı