$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Küresel piyasalarda havalar iyi

Küresel piyasalarda havalar iyi
  • 14.04.2016 10:14:49
  • 761 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Küresel piyasalarda havalar iyi, Global piyasalar yükselen risk alma isteği ile yükseliş eğilimini sürdürürken, bugün ABD’de ve Avrupa Bölgesinde açıklanacak olan enflasyon verilerinin piyasaların yönü üzerinde belirleyici olması tahmin ediliyor.

Küresel piyasalarda dün Çin‘de açıklanan ihracat verisinin beklentilerden çok iyi gelmesi ve petrol fiyatlarındaki yükselişin etkisiyle yatırımcıların risk iştahının arttığı gözlenirken, pay piyasalarında hızlı yükselişler dikkati çekti.

ABD‘de dün akşam açıklanan “Bej Kitap” raporundaki ekonomiye ilişkin pozitif ifadeler ve şirket karlarının beklentilerden iyi olmasının ardından pay piyasalarındaki yükselişin güçlendiği görüldü.

ABD’de bilanço sezonunun devam etmesiyle beraber Wall Street hızlı yükselişini dün üst üste ikinci güne taşıdı.

Özellikle JPMorgan’ın bilanço açıklamasının ardından hisselerindeki yüzde 4.2’lik artış S&P 500‘de yükselişlere öncülük etti.  Dow Jones endeksi yüzde 1.06 yükselerek 17,908.28 puan olurken, S&P 500 yüzde 1 artışla 2,082.42 puan ve Nasdaq da yüzde 1.55 artışla 4,947.42 puan oldu.

Bu sabah itibariyle baktığımızda ise ABD vadelilerinde hafif de olsa negatif bir seyir izleniyor.

Avrupa tarafında bugün açıklanacak enflasyon verisinin gelecek haftaki Avrupa Merkez Bankası (ECB) toplantısı öncesinde piyasaların yönü üzerinde belirleyici olabileceği belirtiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ