$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Küresel bankacılık sektörü Negatif görünümde

Küresel bankacılık sektörü Negatif görünümde
  • 15.12.2015 14:18:27
  • 912 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Küresel bankacılık sektörü Negatif görünümde, Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Standard & Poor’s (S&P), küresel bankacılık sektörünün 2016 yılı görünümüne ilişkin yazılı bir rapor yayınladı. Yayınlanan rapora göre küresel bankacılık sektöründeki başlıca risk unsurları; Çin, Amerika Merkez Bankası (Fed)’in faiz oranlarını yükseltmesi, döviz kurlarındaki potansiyel hareketlilik, petrol, emtia ve gayrimenkul fiyatları, düzenleyici tedbirler ile jeopolitik riskler şeklinde sıralandı. Düşük piyasa likiditesi ve siber güvenliğin ise yeni ortaya çıkan riskler olduğu kaydedildi.

Raporda, küresel bankacılık sektörünün 2016 yılına girerken zorluklarla karşı karşıya kaldığı, en büyük 20 ekonomiden 9’unun bankacılık sektörünün negatif eğilim gösterdiği vurgulandı.

Çin, Japonya, Brezilya, Rusya, Hindistan, Almanya, Kanada, İsveç ve Hong Kong‘un bankacılık sektörlerinin negatif eğilim içerisinde olduğuna dikkati çeken raporda, İngiltere, İtalya, İspanya ve Singapur‘un ise pozitif trend içerisinde olduğu ifade edildi.

Raporda, ABD bankacılık sektörünün durağan bir trend gösterdiği de belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ