ManşetSiyaset

Kur üzerinde oynanan oyunları bozacağız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şöyle.

6 Mayıs’ta manifestomuzu, aday tanıtım toplantımızda da seçim beyannamemizi açıklayacağız. Yeni dönem daha fazla demokrasi, daha güçlü hukuk devleti ve geniş özgürlükler dönemi olacak. Yeni dönem yürütmenin daha etkin, yasamanın daha itibarlı, yargının daha bağımsız olduğu dönem olacak. Suriye’de Tel Rifat ve Menbiç’te diplomatik öncelikli olarak diğer bölgelerde de güvenlik temelli ayrıca çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

KUR OYUNUNU BOZACAĞIZ

Ekonomide bu yıl da ilk çeyrekte geçen yılki büyümeyi (yüzde 7.4) yakalarsak şaşırmayın. Kur üzerinde oynanan oyunların kayda değer gerekçesi ve derinliği olmadığı daha iyi anlaşılıyor. Milli ve yerli parayla birlikte bu kur oyununu da bozacağız. Altını belirleyici hale getirmenin de adımlarını atacağız. Faiz ve enflasyon başta olmak üzere ekonomimizi tehdit eden tüm sorunların üstesinden yeni dönemde daha kolay geleceğimizi düşünüyorum

Erken seçim kararı bu sürecin ekonomide risklerin değil fırsatların öncüsü olacağını gösteriyor; yatırımlar devam edecek. Bütçe disiplini ve reform gündemimizden taviz vermeyeceğiz. Bu yıl 40 milyon turist bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı