EğitimGündem

KPSS ve DGS Geç Başvuru Tarihini ÖSYM Ne Zaman Açıklayacak?

ÖSYM merakla beklenen geç başvuru tarihini açıkladı, KPSS, DGS gibi sınavların başvuru tarihlerinin süresi doldu fakat başvuramayan birçok aday mevcuttu buradaki mağduriyeti gidermek için ÖSYM 1 günlük geç başvuru ekranını aktifleştiriyor. Bu fırsatı kaçırmamak için haberimizin devamından tarihi öğrenebilirsiniz.

ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinden) açıklanan sınav takvimine ilişkin Kamu Personeli Seçme sınavı ile Dikey Geçiş Sınavı başvuruları daha önce tamamlandı. Başvurularını yapamayan adaylar için yeniden başvuru ekranları açılarak başvuramayanlara yeni bir fırsat tanınacak. Adaylardan başvuru yapacaklar, DGS ve KPSS geç başvuru tarihlerinde sınav ücretlerini ödemeleri ve başvuru adımlarınım tamamlamaları şartı aranmakta.

KPSS Lisans, Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavları 22 Temmuz 2018’de yapılmaya başlanacak. Adaylar 10 ile 21 Mayıs tarihilerinde normal başvuru işlemlerini tamamladı. Geç başvuru yapmak isteyen adaylara ise 6 Haziran tarihinde 1 günlük başvuru imkanı sağlanacak. KPSS geç başvuru ücretleri için Alan bilgisi ve her oturum için 60 Tl, Genel Yetenek, Genel Kültür oturumları için 90 Tl başvuru ücreti alınacak. Halk Bankası, PTT, Deniz Bank, Ziraat Bankası, Akbank, TEB, Kuveyt Türk Bankalarından ödeme yapılabilecek.

2 Senelik önlisans mezun durumda olan yada mezun olan adayların Lisans düzeyinde eğitim alabilmeleri için DGS sınavı girmeleri gerekiyor. DGS sınavı yılda bir kez yapılmakta. ÖSYM DGS başvurularını 16 ile 24 Mayıs tarihilerinde tamamladı. Geç başvurular için 5 Haziran tarihinde bir günlük başvuru ek süre verilecek. DGS sınavı geç başvuru ücreti 150 Tl olarak açıklandı. Daha önce başvuruda bulunma fırsatı yakalamayn adaylar için başvurmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı