GündemKamu Personel İlanlarSon Dakika

Jandarma Lojistik Hizmet Destek Komutanlığı İŞKUR üzerinden personel alımı yapacak

İstihdam hareketi ile birlikte İŞKUR üzerinden alımlar konusunda büyük atılımlar yapılıyor. İstihdam konusunda büyük atılımlar gerçekleştiren İŞKUR üzerinden personel alımı gerçekleştiren kurumlar arasına Ankara, Jandarma Lojistik Hizmet Destek Komutanlığıda katıldı.

Personel alımı ile ilgili ilana göre şimdilik sadece TMY kapsamında 1 kişilik kontenjan açan kurumun yakın zamanda daha fazla personel ihtiyacını İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirilmesi bekleniyor. Başvuru detaylarına baktığımızda en az İlkokul mezunu olma şartı başta aranıyor. Daimi işçi statüsündeki iş alımında Ankara İlinde 1 kişilik açık pozisyon için alım yapılacağı açıklandı. Talebe başvuru yapacak olanların Terörle Mücadeleden Yararlanan olanlar başvuru yapabileceği de iş başvurusunda önemli ayrıntılardan bir tanesi.

Aranan şartlar arasında en az ilköğretim mezunu olmaları, MEB onaylı, Depo Elleçme Sertifikası veya Yükleme Boşaltma Depolama işleri ile ilgili sertifika sahip olmaları, terörle mücadele 21 Haziran 1927 tarih ve 1111 askeri kanun ya da 1076 sayılı kanun kapsamında askerlik yaparken 3713 sayılı Terörle mücadelede kanununda belirtilen 21 madde şartları belgelendirmeleri gerekmektedir. Adayların adrese dayalı kayıt sistemindeki adresleri dikkate alınacaklar.

Başvurular TMY kapsamında olup Ankara ilinde Jandarma Lojistik hizmetleri daimi işçi alımına başvuru yapmak isteyen adayların internet üzerinden İŞKUR e şube giriş yaparak başvuru yapabilecekleri gibi. İŞKUR il müdürlüklerinden de başvuru yapabilecekler. Son başvuru tarihi ise 9 Mart 2018 oalrak açıklandı.

Başvuru yapan adayların 3 katı kadar aday sıralama ile belirlenecek. 15 Mart 2018 tarihinde ise saat 11:00 – 12:00 saatleri arasında Şehit Org.Eşref Bitlis Kışlası J.Loj.Kom’da kura ile belirlenecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar esube.iskur.gov.tr adresinden 00004291852 no’lu ilana başvuru yapılabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı