Ekonomi

İşsizlik ödeneği Eylül ayı ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor?

Pandemi sürecinde devreye alınan ekonomik tedbirler kapsamında uygulanan kısa çalışma ödeneği Eylül ayı ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği ne zamana kadar sürecek? Kısa çalışma ödeneği alabilmek için hangi şartlar aranıyor? Kimler kısa çalışma ödeneği alabilir? Gibi soruların yanıtları haberimizde.

İşçi ve işvereni rahatlatmak amacıyla devreye alınan işsizlik ödeneğinin Eylül ayı ödemesi ne zaman yatacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan bu konu hakkında bir açıklama yapması bekleniyor. Koronavirüs salgınında işlerine gidemeyen işçi, iş yerini açamayan iş vereni rahatlatmak amacıyla uygulamaya giren ödenek için gözler yapılacak olan açıklamaya çevrildi.

Eylül ayı işsizlik ödeneği hangi tarihte yatacak?

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklanması beklenen Eylül ayına ait kısa çalışma ödeneğinin tahminen Ekim ayının ilk haftasında ödenmesi tahmin ediliyor. Çalışanların sabırsızlıkla beklediği ödemeler için henüz net bir tarih açıklanmış değil.

Kısa çalışma ödeneği ne zamana kadar devam edecek?

Covid-19 salgını ile birlikte yaşanan sıkıntılı süreçlerde evlerinde kalmak zorunda kalan işçi ve işveren için uygulamaya alınan ödenek yapılan bir açıklamayla uzatılmıştı. Açıklama sonrasında Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yayımlanan Resmi Gazete duyurusuna göre; başladıkları tarih esas alınarak işverenlerin büyük bir bölümü kısa çalışma ödeneğinden 31 Ekim’e kadar yararlanmaya devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı