GündemKamu Personel İlanlarSon Dakika

İŞKUR kamuya 193 memur alımı için aracılık yapacak

Türkiye’nin en önemli kurumları arasında yer alan İŞKUR, yapılan istihdam atılımı ile önemli bir rol almaya başladı, özellikle işsiz kalan vatandaşlar için çözüm bulma konusunda yaptığı çalışmalarıyla göz önünde bulunan İŞKUR kamuda istihdam edilmek üzere 193 memur alımına aracılık yapacak.

Memur alımı için gerekli olan şartları, nasıl başvuru yapılacağını detaylıca altın haber olarak inceliyoruz. Hangi kamur kurumları için alımların gerçekleşeceğini okurlarımız için inceliyoruz. Şartlar arasında en önemli unsur ise en az ilkokul mezunu olması şartı aranıyor.

Türkiye İş Kurumu İŞKUR aracılığı ile farklı kamu kurumlarına 193 memur personel alımı gerçekleştirecek. Açıklanan ilan detayları nelerdir? Yapılan açıklamaya göre adayların en az ilkokul mezunu olması, gerekli pozisyonlar için gerekiyorsa sertifika ve belgelere sahip olmak, açıklanan bazı pozisyonlar için deneyimli olmak, bazı pozisyonlara ise engelli raporuna sahip olmak gibi şartlara sahip olması aranmakta. Peki pozisyonlar ile başvuru detayları nedir?

Hangi pozisyonlara memur alımı yapılacak?

İlan detaylarına göre personel kamu kurumları çöpçü, temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, büro işçisi, çağrı merkezi personeli, şoför, yük taşıma şoförü, kalorifer işçisi, iş makineleri bakımcı ve onarımcısı vb. gibi kadrolar için alımlar yapılmaktadır. Peki başvurular nasıl yapılır? Buna göre adayların https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx linkini kopyalaması tarayıcılarının adres çubuğuna yapıştırması ve iş yeri türü bölümünü kamu yaparak mavi renkli ara butonuna basması ardından da müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir. İŞKUR tarafından yapılan duyurular ve alımlara yönelik bilgileri okurlarımıza paylaşmaya devam edeceğiz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı