GündemKamu Personel İlanlarSon Dakika

İŞKUR ilan sayısı artışını sürdürüyor

Türkiye İş Kurumu İŞKUR aracılığı ile yayınlanan ilan sayısında büyük artış yaşanıyor. Peki ilanlara ilişkin detaylar nelerdir?

Ülkemizin istihdam konusunda en bilinir ve en önemli kamu kurumları arasında yer alan Türkiye İş Kurumu İŞKUR üzerinden çok sayıda ilanlar yayımlanmaya devam etmekte olup Altın haber ekibimize gelen ilanlara ait bilgilerin istekleri için okurlarımıza ilan detaylarının yer aldığı içeriği ürettik.

Hükümet tarafından gerçekleştirilen istihdam atağı ile İŞKUR üzerine büyük bir yük alarak her alanda özel sektör olsun, Kamu kurumları tarafından açık olan bütün pozisyonlar İş Kurumuna bildiriliyor, işin yapısına göre iş bekleyen vatandaşlarını beceresine göre uygun olan adaylar bilgilendiriliyor. Ayrıca işsizlik maaşı ödemesinin de gerçekleştiği İŞKUR, Türkiye’nin istihdam konusunda lokomotif konumunda yerini alıyor.

İlanlara detaylı baktığımızda  en çok aranan pozisyonlar arasında, aşçılık, temizlik hizmetleri, güvenlik görevlisi, turizm sezonunun açılmasıyla personel alımları, terzi alımı, ön muhasebeci, satış danışmanı, sevkiyat görevlisi, reyon görevlisi gibi çeşitli ilanların yer aldığı kuruma ait portalda yüksek sayıda meslek grubuna ait ilanlar yer almakta. 99.220 ilanın yer aldığı https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx portalında detaylıca ilanlara bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı