GenelKamu Personel İlanlar

İŞKUR 1000 İş ve Meslek Danışmanı Memur Alımı Gerçekleştirecek

Türkiye geneli genç nüfus işsizliğini azaltmak için büyü çaba sarfediliyor, özellikle genç kesim öncelikli olarak memurluk konusunda fırsatlarını değerlendirmek istiyor. Günümüzde memur olmak bir hayli zor olmakla beraber çok fazla eğitimli personel talep mevcudiyetinden kısıtlı sayıda açılan ilanlara yüksek sayıda başvurular yapılmakta, bunlardan biriside Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı İMD (İş ve Meslek Danışmanı) pozisyonu için açılan 1000 kişilik başvurular başlıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kapsamında görevlerini yapmakta olan Türkiye İş Kurumu kamu kurumları ile özel sektör firmalarının ilanlarını duyurarak 2018 yılı içerisinde milyonlarca kişiye iş imkanı sağladığı gibi kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere de memur alımı yapmaktadır. 2017 senesinde memur alımı gerçekleştirmeyen İŞKUR’un bu sene atama yapması bekleniyordu ve Bakan İŞKUR’un 1.000 (bin) İMD memuru alımı yapacağını duyurmuştu.

Yapılan duyuruda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılmış bin iş ve meslek danışmanı İMD memuru alımı yapılacağı açıklamıştı. İMD memuru alımı ne zaman yapılacak? İMD personel alımı hakkında resmi olarak tarih açıklandı mı?

Türkiye İş Kurumu 2018 sene başında performans programını açıklamıştı haberimizde performans programını inceleyerek bin (1000) iş ve meslek danışmanı alımı yapılmasının ön görüldüğünü daha önce açıklamıştık fakat adaylar alımlar kesin olarak yapılacak mı derken geçtiğimiz haftalar da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu en kısa süre de inşallah bin (1000) iş ve meslek danışmanı İMD memuru alımının yapılacağı hakkında açıklaması konuşulmuştu.

İŞKUR’un bu sene bin İMD memuru alımı yapması bekleniyor. Fakat bu alım ilanının hangi tarihte yayımlanacağı resmi kaynaklardan yazılı ya da sözlü olarak bir duyuru olmadığı için şu an açıklanamıyor. Fakat yakın zamanda kamuoyuna yeni duyurular yapılacaktır. Bu duyurular yapıldığında okurlarımıza duyuracağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı