Genel

İş Garantili Kurs ve 10 Bin Lira Kupon Yardımı İŞKUR Temmuz Ayında Başlıyor

Türkiye’de bilindiği üzere gençler vasıf kazanabilmek için eğitimlerini İŞKUR aracılığı ile sağlamaktadır. Meslek lisesi mezunu öğrenciler direkt olarak vasıflı olarak iş hayatına girebilirken. Fakat İmam Hatip, Genel Lise, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi veya ilköğretim mezunlarının her hangi bir niteliği vasfı olmamaktadır. Bu adayların vasıf kazanabilmeleri için İŞKUR’dan önemli çalışmalar sağlanmaktadır.

Türkiye İş Kurumu sağlamış olduğu iş garantili ve garantisiz meslek edinme kursları sayesinde gençlere vasıf ve nitelik sahibi yapmaktadır. Ayrıca bir süredir gençlere 10 bin lira kupon yardımı ödemesinin yapılacağı duyrulmuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bu konu hakkında yeni bir açıklama gerçekleştirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da işsiz gençlere iş garantili kurs imkanlarının sağlandığı ve gençlere 10 bin liralık kupon yardımlarının da Temmuz ayı itibari ile başlanacağını söyledi. Buna göre gençler 10 bin liralık kupon yardımı ile kendilerini hangi alanda geliştirmek istiyorlarsa bu alanlarda kurslar alabilecektir. Yine kurslar alıp kendisini geliştiren gençler iş garantili kurslar ile de vasıf kazanacak ve kursun sonunda iş imkanı elde edecek.

İlgili uyulamaya Temmuz ayı itibari ile başlanacak. Başvurular nasıl yapılacak, kimler başvuru yapabilecek gibi soruların yanıtının verilmesi için yakın zaman içerisinde konu hakkında yeni bir duyurunun kamuoyuna yayımlanması beklenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı