$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

İnternette para kazanma yolları

İnternette para kazanma yolları
  • 11.12.2015 12:15:54
  • 2.378 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

İnternette para kazanma yolları, çoğu insan zaman öldürmek için sosyal medyada ve işinize yaramayacak sitelerde uzun uzun gezinir. Oysa bu boş vakitlerini paraya çevirmek mümkündür. İnternette harcadığınız zaman size ek gelir olabilir. Bunun için birçok yöntem mevcuttur.

  • Anket doldurun

İnternette para kazanma yolları içindeki en çok kullanılan yol olmasına karşın oldukça sabır isteyen bir iştir. İnternette yapacağınız bir aramayla kolayca bu iş imkânını sağlayan siteleri bulabilirsiniz. Siteye üye olduktan sonra tek yapacağınız size uygun bir anket gelmesini beklemek. Evde internette boş vakit harcamak yerine pazar araştırması yapan firmalara fikrinizi söyleyip para kazanmak elbette daha faydalı bir eylem olsa gerek.

anket

  • Video Paylaşın

Günde milyonlarca tık alan video paylaşım sitelerini hepiniz biliyorsunuz. İnternette para kazanma yolları kategorisindeki en yüksek meblağda kazanç olasılığı olan yol budur. Bu sitelere üye olup kendi kanalınızı açabilirsiniz. Sonra tek yapmanız gereken kanalınızda büyük kitlelerin ilgisini çekecek videolar paylaşmak. Bu yolla kanalının 40 milyon abonesi olan İsveçli Felix Kjellberg yılda 12 milyon dolar kazanmaktadır. Video paylaşım yoluyla en çok para kazananlar listesinin ikinci sırasını yıllık 8,5 milyon dolarla Smosh ve Fine Brothers paylaşmaktadır. Siz neden bu listesinin başında olmayasınız ki?

video-paylasin

  • Fotoğraf Çekin

Evinizde çekim kalitesi iyi bir fotoğraf makinesi mi var? Veya akıllı telefonunuz kaliteli fotoğraflar çekebiliyor mu? Cevabınız evet ise internetten para kazanmanız için her şey hazır. İnternette para kazanma yolları kategorisindeki en zevkli para kazanma yöntemi de bu yöntemdir. Fotoğraf çekmek bir tutkudur bir zevktir. İnsanlar çoğu zevkinin karşılığında para kazanamaz hatta bu zevkleri için para harcarlar. Ama siz fotoğraf çekme tutkunuz karşılığında internetten para kazanabilirsiniz. İnternet dünyasında stok fotoğrafçılığı diye bir terim vardır. Basitçe belli bir markanın reklamını yapmayan, sanal dünyada kullanılabilen fotoğraflara stok fotoğrafları denir. Stok fotoğrafçısı olmanız için yapmanız gereken ilk şey dikkat çekici, özgün görüntüleri yakalamak. Sonra internette basit bir arama yaparak fotoğraflarınızı satabileceğiniz siteleri bulun. Satış yapacağınız siteyi iyi seçmeniz gerekmekte çünkü her site satışlardan fotoğrafçıya kendi belirlediği oranda para verir.

fotograf-cekimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ