Son DakikaTeknoloji

İnstagram hesap silme, İnstagram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir

Mobil teknoloji kullanımının yüksek olduğu bu günlerde neredeyse herkesin İnstagram hesabı mevcut, sosyal ağlar arasında popüler uygulamalar arasında yer almakta.

İnstagram sayesinde arkadaşlarınızın paylaştığı, takip ettiğiniz kişilerin düzenli olarak paylaştığı fotoğraf, story’leri takip etmenizi, etkileşim kurmanızı sağlayan bir sosyal medya aracı. Bazen bu tarz sosyal medya uygulamalarından kendimizi soyutlamak isteyebiliyoruz bunu yapmanın en bilindik yolu ise hesaplarımızı dondurmak ya da kalıcı olarak silmekten geçiyor.

Bu yazımızda İnstagram hesabınızı nasıl kalıcı olarak kapatacağınızı, İnstagram hesap silme gibi detaylarda anlatacağız. Kesinlikle unutmamanız gereken bir nokta var gerçekleştireceğiniz bu işlem hesabınızı kalıcı olarak silecek, geri dönüşü olmayan bir yöntem olduğunun altını çizelim.

İnstagram hesabı silmek isteyen kullanıcılar ‘help.instagram’ adresine yönelen kullanıcılar görsel kullanılmaması sebebiyle bazı zorluklar çekebiliyor. Fotoğraf paylaşımı ile başlayan ve ardından kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte anlık bildirim, video ve canlı yayın özelliklerini de bünyesine ekleyen sosyal medya son dönemde hesapların çalınmasıyla birlikte gündeme geldi. Adım adım İnstagram hesap silme adımları ise.

1- İnstagram hesap silme bağlantısına tıklayın.

instagram hesap silme sayfası

2- Karşınıza gelen bu ekranda yer alan Hesabını neden siliyorsun sorusunu yanıtlamanız gerekiyor. Seçeneklerden birini seçin.

instagram hesap silme sayfası 2

3- Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir sorusu ise hesap silebilmeniz için gerekli olan güvenlik sorularından birisi, şifrenizi tekrar giriyorsunuz.

Son olarak Hesabımı kalıcı olarak sil butonuna tıklayarak, geri dönüşü olmayacak şekilde İnstagram hesabınızı siliyorsunuz. Tabi herkesin aklındaki sorulardan bir tanesi ise İnstagram hesapları ve fotoğrafları tamamen sunucudan siliyormu, bu konu hakkında çok fazla tartışma söz konusu. Bir sonraki anlatımımız İnstagram hesap dondurma konusunda yapmanız gereken adımları anlatacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı