$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

İklimlendirmede yeni bir sıçramaya ihtiyaç var

İklimlendirmede yeni bir sıçramaya ihtiyaç var
  • 23.11.2015 16:46:22
  • 1.005 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

İklimlendirmede yeni bir sıçramaya ihtiyaç var, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden (TOBB), İklimlendirme Meclisi, iklimlendirme sektörünün 2023 hedeflerini gerçekleştirmesi için yol haritasını belirleyen geniş kapsamlı rapor yayınladı. Raporda belirtilen açıklamalara göre, Türkiye iklimlendirme sektöründe 20 ihracatın 23 yılında 25 milyar dolara, iç piyasa büyüklüğünün de 35 milyar dolara çıkacağı tahmin edilirken, bunun yüzde 60’ının Türkiye’de üretilen ürün ve hizmetlerle karşılanmasının amaçlandığı belirtildi. Raporda ayrıca, 2023’te sektörün toplam büyüklüğünün de 39 milyar dolara ulaşmasının tahmin edildiği vurgulandı.

Raporda belirtilen açıklamarda sektörün bugün geldiği noktayı geçmesi için yeni bir sıçramaya ihtiyaç duyulduğu belirtilerek, “Bu sıçramanın iki bileşeni vardır. Bunlardan ilki kendi markanı oluşturmak, ikincisi ise kendi tasarımını yapabilmektir. Eğer, Türkiye iklimlendirme sektörü bu sıçramayı yapabilirse, küresel bir oyuncu haline gelebilecektir. Aksi takdirde, şu an sahip olduğu avantajları büyük ihtimalle yitirecektir. Dolayısıyla, önümüzdeki dönem çok önemli fırsat ve tehditler içermektedir” sözlerine dikkat çekildi.

Raporda ayrıca şunlar belirtildi, 2011 yılında hazırlanan strateji belgesinin 2023 yılı hedeflerine yönelik uzun vadeli bir çalışma olduğu ifade edilerek, belli dönemlerde hedeflere yaklaşma ile ilgili değerlendirmelerin yapılması ve buna göre stratejilerin gözden geçirilmesi gerektiği önemle vurgulandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ