EkonomiGenel

İkinci El Araba Fiyatları Ne Zaman Düşecek?

Araba fiyatları ne zaman düşecek? Araba almak isteyenlerin artan fiyat sebebiyle hayalleri suya düştü, peki bu artış ne zaman düşecek? Araba ilan sitelerinde araba alım satımı yapmak isteyenlerin fiyatlar üzerinde hile yapanlara karşı uyarılar sürüyor. Fiyatların ne zaman düşeceği konusu araştırılıyor. Yüzde 50 daha pahalı olan fiyatlar ne zaman düşecek? İşte cevabı...

Araba fiyatlarının ne zaman düşeceği sorusu birçok kişinin kafasında soru işareti oluşturuyor. Peki fiyatı yüzde 50 artan araba fiyatları ne zaman düşecek? Mart ve nisan ayında Koronavirüs salgınından sonra ortaya çıkan bu artış piyasada durgunluğa yol açtı. Araba alım satımı yapanlar, ÖTV düzenlemesi sonrasında yaşanacak fiyat listesini merak ediyor. Koronavirüs salgını sonrasında sıfır araçların ülkeye girişinde yaşanan sıkıntı sonrasında arabalarda fiyatlar oldukça yükseldi. Bu yükseliş ne zaman sona erecek?

Araba Fiyatları Ne Zaman Düşecek?

Vatandaşlar ikinci el araçların fiyatı düşecek mi sorusunun cevabını arıyor. MASFED Başkanı Aydın Erkoç, ikinci el araçların fiyatı düşecek mi sorusuna yanıt olarak artışların devam edip etmemesinin döviz kuruna bağlı olduğunu söyledi. 2020 senesinde geçen yıla göre yüzde 100 artış olduğunu söyleyen Erkoç, döviz kurunda anormal bir artış olmadığı sürece fiyatların artmayacağını söyledi. Buna karşılık anormal bir yükselmenin yaşanması ardından fiyatların yükselmeye devam edeceğini belirtti. Fiyatlardaki yükseliş noktasında ikinci el araba fiyatları ne zaman düşer ile ilgili olarak döviz kuruna işaret eden Erkoç, aynı zamanda ikinci el araç satışındaki yeni düzenlemeye de değindi.

Yeni düzenleme nedir? İkinci el araç fiyatları düşecek mi?

Vatandaşlar yeni düzenlemeyle piyasaya sürülecek sıfır araçlarla alakalı olarak ikinci el araba fiyatları ne zaman düşecek sorusunun cevabını arıyor. Bununla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde NTV canlı yayınında da çeşitli açıklamalar yapan Erkoç, olağanüstü bir durum olmaması halinde sıfır araçların Kasım ayında bayilerin elinde ve Türkiye’de çoğalacağını aktarmıştı. Liste fiyatlarının üzerinde satılan araçların normal seyrine geçmesini beklediğini söyleyen Erkoç, ikinci el araba fiyatlarında bir gerileme olacağını düşündüklerini eklemişti. Dolayısıyla  Erkoç, Kasım-Aralık gibi araçların piyasada çoğalmasıyla arz ve talep dengesizliğinin ortadan kalkmasının beklentiler arasında olduğunu kaydetmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı