$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Güvenden Kocaoğlu Açıklaması

CHP İZMİR İL BAŞKANI ASUMAN ALİ GÜVEN VE YÖNETİMİ, AK PARTİ İZMİR YÖNETİCİLERİNİN CHP İZMİR HAKKINDAKİ ELEŞTİRİLERİNİ DEĞERLENDİRMEK ÜZERE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ.

Güvenden Kocaoğlu Açıklaması
  • 15.11.2017 11:00:13
  • 106 kez okundu

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun adaylık sinyali vermesi üzerine, “Aziz Beyin görevine devam edeceğini düşünüyoruz. Bu konuda sıkıntının olacağını tahmin etmiyoruz. Türkiye ve İzmir’in Aziz Kocaoğlu gibi değerli belediye başkanlarına ihtiyacı vardır” dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven ve yönetimi, AK Parti İzmir yöneticilerinin CHP İzmir hakkındaki eleştirilerini değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi. Açıklama sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güven, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinde esprili bir şekilde “Mecbur 2019’da aday olacağız artık” sözlerinin sorulması üzerine, “Başkanımız Aziz Kocaoğlu 3 dönemdir başkan ve örnek, dürüst belediyecilik yapmakta. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız aldığı ödüllerle, uluslararası değerlendirme kuruluşlarının ölçümleri sonucunda İzmir’in aldığı takdiri şayan değerlendirmelerle örnek ve marka bir belediyecilik yapmaktadır. CHP, bu süreçte Ankara ve İstanbul gibi büyükşehir belediyelerini kesinlikle alma kararlılığındadır ve alacaktır. Büyükşehir belediyelerini alırken en büyük referansımız CHP’li belediyeler, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Aziz Kocaoğlu’dur. Aziz Beyin görevine devam edeceğini düşünüyoruz. Bu konuda sıkıntının olacağını tahmin etmiyoruz. Türkiye ve İzmir’in Aziz Kocaoğlu gibi değerli belediye başkanlarına ihtiyacı vardır. Bu konuda görevine bize göre devam edecektir” diye konuştu.

“İzmir’i hak ettiği şekilde geliştiriyorlar”

CHP üzerine yapılan eleştirileri de değerlendiren Güven, “Belediyelerimiz ile ilgili de bazı söylemler olmuş. İnsan, İzmir halkının arka arkaya defalarca açık ara oylarıyla seçilmiş belediyelerine yöneltilen suçlamaları duyunca hayretler içinde kalıyor. Büyükşehir belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz her hafta yeni açılışlar, yeni hizmetler ve yatırımlarla İzmir’i hak ettiği şekilde geliştiriyor. CHP’li yerel yönetimler, halka hizmet eder. Hem de hiçbir ayrım yapmadan hizmet götürür. Tüm belediyelerimizle hizmete devam ediyor, halkımıza daha fazla hizmet etmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ