GenelKamu Personel İlanlar

GTHB Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak Tarihi Ne Zaman

Türkiye’de binlerce iş bekleyen adayın sürekli takip ettiği kamu kurumlarından bir tanesi olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı GTHB’dir. Sebebi ise bu alanda yer alan mezunlarda yığılmaların başlaması.

İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ilanlarını kamuoyuna duyurdu ancak bir türlü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı GTHB’den sonuç alınamadı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı GTHB alımları için adaylar sürekli ilanları takip ediyor çünkü mezunlar arasında yığılmalar oluşmaya başladı ve adaylar biran önce atamaların yapılmasını talep ediyor. Peki atamalar neden yapılmadı, tarih resmi olarak duyuruldu mu?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından yapılan açıklama da kurumlarının personele ihtiyacı olduğunu ancak personel alımı yapmanın tamamen kendi ellerinde olmadığı görüşmelerin yapıldığı ve talimatların hükümet tarafından geldiğini daha önce açıklamıştı. Yani Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba resmi olarak personel alımının hangi tarihte yapılacağını açıklamamıştı ancak bir süre kamuoyuna Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 3 bin 500 memur alımı yapacağı haberleri dolaşmıştı. Adaylar için umut ediyoruz ki en kısa süre içerisinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 3 bin 500 (3500) memur alımı ilanı kamuoyuna duyurulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı