GenelKamu Personel İlanlar

Gençlere İş Garantisi, İŞKUR Aracılığıyla 10 Bin TL Kupon

Gençlerin istihdama katkısıyla birlikte genç nüfusun işsizlik sayısını düşürmek için harekete geçildi, bilindiği gibi ayrıca hükümetin gençlerin kendisini geliştirebilmeleri için pek çok alan da yeni projeler üretilmeye devam ederken özellikle bu alanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye İş Kurumu çok önemli çalışmaları sürekli olarak yürütmeyi sürdürüyor.

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte sosyal medyada sürekli haberleri dönmekte olan gençlere iş garantisi verilecek vaadi ile, 10 bin TL’lik eğitim için kullanılabilecek kupon yardımı parasının verileceği konu görüşülürken Altın Haber olarak bu detayları inceliyoruz.

Gençlerimiz özellikle bilişim sektöründe ilerlemek isterse gençler İŞKUR tarafından kurslara alınacak bu kursların ortalama olarak 8 ay boyunca sürmesi beklenmektedir. 8 ay boyunca sürecek olan bu kurslarda gençler bilişim alanında kendilerini geliştirmiş olacak ve İŞKUR’un özel firmalar ile yaptığı anlaşmalar sayesinde bu kursları bitiren gençler özel sektör firmalarına yerleştirilecek. Bu sayede iş garantisi verilmiş olacak.

Yine kendisini geliştirmek isteyen gençler için 10 bin liralık kupon yardımı verilecek ve gençler bu kuponları eğitim alanlarında kendisini geliştirmek için kullanılabilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da pilot illerin belirleneceği başvuruların alınacağı ve tahmini olarak Temmuz ayı itibari ile bu uygulamaya başlanacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı