GündemTeknoloji

Gboard çeviri hizmeti Artık İOS kullanıcılarına destek sunuyor

Teknoloji devi Google’nin klavye uygulaması artık İOS işletim sistemine ait cihazlarda Google çeviri hizmetini sunacak. Andorid işletim sisteminde yer alan Gboard uygulamasına Google çeviri hizmeti 2017 yılında eklenmişti. İOS için bu biraz geçte gelse gayet kullanışlı olan bu uygulamayı kullanmanızı kesinlikle öneriyoruz.

Gboard uygulamasını tercih eden iPhone ve iPad kullanıcıları, öneri çubuğunda konumlandırılmış Google Çeviri ikonuna ya da klavyede bulunan Google tuşuna dokunarak çeviri desteğinden faydalanabilecekler.

Güncelleme için hazırlanan yama notları, çeviri özelliğinin Google Çeviri tarafından desteklenen tüm dilleri kapsadığını açıkça belirtiyor. Google Çeviri hâli hazırda 103 dile destek veriyor. Kullanıcılar bu diller arasında manuel olarak seçim yapabildikleri gibi, girilen dillerin yazılım tarafından otomatik olarak algılanmasına da izin verebiliyor.

Gboard iOS uygulaması için geçtiğimiz ay yayınlanan güncelleme, dokunsal geri bildirim özelliğini getirmişti. Uygulamanın Android versiyonuna ise gelişmiş çevrimdışı sesli dikte desteği eklenmişti. Ancak söz konusu imkândan şu an için sadece İngilizce konuşan Google Pixel serisi telefon sahipleri yararlanabiliyor. Çevrimdışı çeviriler konusunda diğer işletim sistemlerine veya diğer Android modellerine destek verilip verilmeyeceği henüz net değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı