GenelSon Dakika

Fuar merkezi çalışmaları devam ediyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden fuar merkezinin inşaatı hızla yükseliyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin hassasiyetle üzerinde durduğu ve ilin ekonomisine büyük katkı sağlamayacağı düşünülen fuar merkezi, 11 Nisan Şanlıurfa’nın kurtuluş gününe yetiştirilmeye çalışılıyor. İnşaat çalışmalarının hızla yükseldiği fuar merkezinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, teknik ekipten bilgi alarak işçilerle sohbet etti.

Şanlıurfa’ya büyük bir yatırım olan fuar merkezinin hızla yapımının sürdüğünü belirten Çiftçi, Şanlıurfa’nın fuar alanında büyük bir eksikliğini giderdiklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak Şanlıurfa’nın ticaretinin gelişmesi ve tanıtılması için büyük bir projeye imza attıkları söyleyen Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa’nın evlatları olan mimarları ve teknik kadroları kendi şehirlerinin en önemli projelerinden birinin yapılması için mesai kavramı tanımadan çalışmalarını sürdürüyor. Ticaret ve sektörlerdeki tüm yeniliklerin izlenebilmesi için yapımı devam eden müthiş bir projeyi Şanlıurfa’ya kazandırıyoruz. Projemiz Büyükşehir Belediyesi kadrolarımız tarafından hazırlanılarak uygulanılıyor. Projeyi yüklenen firmamız kurtuluş günümüze ulaştırabilmemiz için tüm enerjisiyle çalışıyor. Projeyi yapan Plan Proje Etüt Daire Başkanlığımıza, projeyi yürüten Fen İşleri Daire Başkanlığımıza ve yapan yüklenici firmamıza teşekkür ediyorum. Büyük devasa projeler bu toprağın yetiştirmiş olduğu insanlar tarafından gerçekleştirilmesi bizleri sevindiriyor. Allah’ın izni ile bu projenin tamamlanması ile birlikte Şanlıurfa’mız kalkınmasına öncülük edecek. Fuar merkezi ile birlikte markalaşmış bir çok firmanın, her sektördeki imalatlarının ve yeni ortaya çıkan ürünlerinin Şanlıurfalılara sergileneceği alan olacaktır. Allah’ın izni ile ticaretimiz, tacirlerimiz, sanayicilerimiz, siyasetçilerimiz ve hemşehrilerimizle hep birlikte ilerliyoruz. Peygamberler şehrimiz Şanlıurfa’mız Allah’ın izni ile bölgede bir numaralı şehir olacaktır. Bunu da başarabilecek güç bizlerde var. Büyük ve gurur duyabileceğimiz eserler yerel yönetimler başkanlığı olan Büyükşehir Belediyemiz tarafından bir bir hayata geçiyor. Emeği geçen arkadaşlarımı kutluyorum” şeklinde konuştu.

Ayrıca 80 bin metrekarelik alan üzerinde kurulacak olan fuar merkezinin 14 bin metrekaresi kapalı alandan oluşuyor. 670 araç kapasiteli otoparka sahip olan fuar merkezinde 30 bin metrekare kapalı alanı, dinlenme alanları, konferans salonu ve holleriyle fuar organizasyonuna katılacak olan firmalara hizmet verecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı