Genel

Findeks Raporları Nelerdir?

Son dönemde en çok konuşulan konulardan biri de Findeks raporları oluyor. Özellikle ticari faaliyetlerde hayatı bir hayli kolaylaştıran bu raporlarla tanışma vakti geldi. Öncelikli olarak oldukça önemli bir ihtiyacı karşılayan risk raporundan söz etmek gerekiyor. Risk raporu, kişinin tüm bankalardaki kredi ve kredi kartlarını görüntüleme şansı tanıyor. Aynı zamanda kişinin bankalardaki toplam borçlarını takip edebilmesi açısından da önemli ve faydalı bir rapor olduğunu belirtmeliyiz.

Bununla birlikte Findeks risk raporu ticari faaliyetlerde de karşı tarafla ilgili bir fikir sahibi olabilmeye olanak tanıyor. Alacaklarını riske atmamak adına risk raporuna göz atarak kişinin ödeme alışkanlıklarına ya da mevcut mali durumuna dair bir fikir sahibi olmak mümkün olabiliyor. Dolayısıyla bu raporun kurumsal dünyada da işe yarayan bir parametre olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Findeks Kredi Notu Nedir?

Yine sıklıkla merak edilen konulardan biri de kredi notu oluyor. Artık kredi notu ya da kredi puanı hakkında bilgi sahibi olmayan kişi sayısı oldukça azdır. Kişinin gelecekteki 12 ay boyunca borçlarını ödeme alışkanlıklarını tahminlemeye olanak tanıyan bu not, beyaz eşya satın alırken, ev ya da araç kiralama işlemleri yaparken de devreye girebiliyor. Bu puanı 1 ile 1900 arasında değişiyor. Belirli unsurlar dikkate alınarak hesaplandığını ve düşük olması durumunda kişinin banka kredisi kullanma ihtimalinin de düştüğünü belirtmeliyiz.

Not Danışmanım Hizmetine İlgi Artıyor!

Findeks tarafından sunulan ‘not danışmanım’ hizmetinden de söz etmek gerekiyor. Çünkü bu hizmet kapsamında kişinin düşük olan kredi puanını yükseltmesi mümkün olabilir. Bu alanda deneyimli olan uzman bir ekip kişinin mali durumunu adeta masaya yatırıyor.  Kredi notumu yükselmesi için ne gibi hamilelerde bulunmak gerektiği konusunda bir çalışma yapıyor ve bu hizmetten faydalanan kişi için bir yol haritası hazırlıyor.

Kişinin önerilere uyması durumunda  kredi notunun yükselmesi de mümkün hale geliyor. Özellikle yakın zamanda banka kredisi kullanmak isteyenlerin kredi puanını yükseltmek için başvurduğu bu hizmetten herkes faydalanabilir. Findeks raporları ya da hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz internet sitesine tıklayabilirsiniz. Bu önemli hizmetlerle artık siz de tanışmalısınız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı