Ekonomi

Faizsiz Ev ve Araba Almak İsteyenlere İyi Haber Geldi!

Ülkemizde ev ve araba sahibi olmak isteyen vatandaşlara kolaylık sağlayacak uygulama geldi. Faizsiz, Peşinatsız Kredisiz (FPK) sistemi ile vatandaşlar ev ve araba sahibi olabilecekler. İşte haberin detayları..

Birçok firma, FBK sistemi ile vatandaşları ev ve araba sahibi yapıyor. Bir kişi, faizsiz ev sahibi olmak istiyorsa bu sistemlerden birine üye oluyor. İlk olarak bir katılım ücreti veriliyor ve ev ya da araba almak istediğini belirtiyor. Sisteme ilk girildiğinde ne kadarlık bir ev ya da araba alınacağı belirtiliyor. Örneğin 300 bin liralık sisteme giriş yapıyorsunuz ve bu sistemde vereceğiniz toplam para taksitlere bölünüyor. Her ay ödeme yapıyorsunuz ve ev-araba alma sırası size geldiğinde kaç lira için sisteme girdiyseniz o kadar değerde bir ev ya da araba alıyorsunuz. Bu para sistem tarafından ödeniyor ve siz taksitlerinizi ödemeye devam ediyorsunuz.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Yaptığı Açıklamayla Vatandaşları Sevindirdi!

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan yaptığı son dakika açıklamasında FPK sistemi ile ev , araba sahibi olmak isteyenleri sevindirdi. Bakan Elvan açıklamasında bu sisteme girenlerin devlet güvencesine alınması için çalışmaların başlatıldığını söyledi. Bakan Elvan yaptığı açıklamada “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu başkanımızdan süratle bir çalışma yapılıp bakanlığımızla paylaşılmasını istedik. Sektörü disipline etme adına bir çalışma yapılıyor. Teknik düzeyde bitirme aşamasına gelindi. Eğer böyle bir kanun teklifi verilmesi hususu benimsenirse, biz adım atmak arzusundayız” açıklamalarında bulundu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı