GündemSon DakikaTeknoloji

Facebook sil kampanyası büyüyor

Amerika’da yaşayan 50 milyon kullanıcının hesap bilgilerini usulsüz olarak sattığı ortaya çıkan Facebook’u protesto eden kullanıcılar Facebook sil kampanyası başlattı.

Dünya geneli 1 milyarın üzerinde kullanıcıya sahip sosyal medya platformu geçtiğimiz hafta yayınlanan bir belge nedeniyle zor günler geçiriyor. Hafta sonu New York Times gazetesinde yayınlanan haberde 50 milyon kullanıcıya ait bilgileri, Trump’ın seçim kampanyasını yürüten şirkete sattığı ortaya çıkmıştı. Kurucusu Mark Zuckerberg büyük tepki toplamıştı. Facebook’un “sorumsuz” davranışına tepki gösteren bir grup sosyal medya kullanıcısı ise Facebook’u sil etiketi ile yeni bir kampanya başlattı.

Twitter ve diğer sosyal medya mecraları üzerinden yürütülen kampanyada sosyal medya kullanıcıları, Facebook’un kurucusu 33 yaşındaki Mark Zuckerberg’e tepki göstererek diğer kullanıcıları da Facebook’u kapatma konusunda teşvik ediyor.

Şimdiye kadar binlerce kullanıcı hesabını sildiğini duyururken. Borsada hisseleri 3 günde yüzde 5’den fazla düşerek Zuckerberg’in milyarlarca dolar zarar etmesine neden oldu. Facebook konu hakkında henüz açıklama yapmazken, yakın zamanda konu ile ilgili suskunluğunu bozması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı