$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Engelliler için hazırlanan E-KPSS kursuna yoğun ilgi

Engelliler için hazırlanan E-KPSS kursuna yoğun ilgi
  • 18.12.2017 11:00:44
  • 170 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelli Koordinasyon merkezinde, dezavantajlı durumda olan engelli kişilerin eşit şartlarda E-KPSS hazırlık eğitimi görmelerine imkan sağlanması amacıyla, engelliler için ’’E-KPSS Hazırlık’’ kursu yoğun ilgi görüyor.

Engellilerin toplumda aktif şekilde yer almalarını, çalışma hayatına katılmalarını kendi emekleriyle ayakta durmalarını sağlamak ve katkıda bulunmak amacıyla Büyükşehir belediyesi tarafından açılan E-KPSS’ye yoğun katılım sağlanıyor. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (E-KPSS), Ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu engellilerin engel grupları ve eğitim durumlarına göre oluşturulan sınıflarda eğitimler devam ediyor.

Engelli Koordinasyon Merkezi’nde 16 Ekim’de başlayan kursta, Uzman hocalar eşliğinde Türkçe, Matematik, Coğrafya ve Tarih konularında eğitim veriliyor. Kursiyerlerin kaynak kitapları da yine Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz karşılanıyor. Kursa katılan engelli memur adayları, Gaziantep Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, kursun kendilerine bir umut olduğunu, hocalarının çok iyi olduğunu, burada E-KPSS’ye çok iyi hazırlandıklarını vurguladılar.

Kurs ücretsiz olup 102 engelli eğitim görüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ