$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

En ilginç en tuhaf kripto paralar

En ilginç en tuhaf kripto paralar
  • 12.01.2018 13:40:35
  • 201 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Kripto para birimlerinin bu yıl içerisinde hızla değer kazanması yatırımcıların ilgisini çekti. Yapılan derlemelerde en tuhaf kripto para birimleri ortaya konuldu.

Yaklaşık 10 yıldır kullanımda olan kripto para birimlerinin bu yıl içerisinde hızla değer kazanması, geleneksel yatırımcıların da iştahını kabarttı. Business Insider, Coinmarketcap.com’un incelediği en tuhaf kripto para birimlerini derledi.

UFO Coin (UFO)

Derlemeye göre ilginç kripto para listesi UFO Coin (UFO) ile başlıyor. UFO Coin, bu listede yer alan en yeni dijital para birimi olarak gözüküyor. Piyasadaki diğer kripto paralara göre daha güçlü bir şifreleme sistemi kullanıldığı iddia ediliyor. UFO Coin’in geliştiricisi Peter Bushnell, aynı zamanda eski bir Bitcoin madencisi. Fiyatı 0,000190 dolar olan bu kripto para cinsinin piyasa değeri 645 bin 987 dolar. Günlük piyasa değeri ise bin 799 dolar oldu.

Dogecoin (DOGE)

Para birimi adını Japon şiba inu türü köpeğinden yola çıkarak hazırlanan bir internet fenomeninden alıyor. Fiyatı 0,012185 dolar olarak karşımıza çıkan kripto paranın günlük piyasa değeri 139 milyon 827 bin 60.

Gereksiz Ethereum Parası (UET)

Ethereum tanımında, ‘Tanımadığınız birine internetten para vereceksiniz. O da kalkıp gidip kendine bir şeyler satın alacak. Muhtemelen de yeni elektronik cihazlara para verecek. Belki daha büyük ekran bir televizyon alacak kendine. O nedenle bu paradan satın almayın. Cidden’ ifadeleri yer alıyor. Ancak buna rağmen piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra değeri 40 doları geçti. Fiyatı 0,022373 dolar olan kripto paranın günlük piyasa değeri 23 bin 448 dolar olarak görülüyor.

PutinCoin (PUT)

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve halkına ‘saygı göstermek’ amacıyla kurulmuş para birimi, PutinCoin de ilginç kripto para birimleri listesinde yer aldı. Bu kripto para cinsinin fiyatı 0,039835 dolar, günlük piyasa değeri ise 59 bin 45 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Piyasada işlem gören uyuşturucu ve cinsellik konularında kullanılan kripto para cinsleri de bulunmakta.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ