Ekonomi

Emeklililer Zamlı Maaş ve İkramiyelerle Yaz Ayında Nefes Alacak

Emekli maaşları Temmuz ayında zamlı yatacak, emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak. Kurban bayramı öncesi emekli ikramiyesi ne kadar olacak? Temmuz ayında emekli maaşlar ne olacak?

Yaşam maliyetlerinin yükseldiği bir dönemde salgın hastalığında burduğu ekonomide emekliler büyük zorluk çekmekteler. Bu zorluklarla baş edilebilmesi için atılan adımlarda emekli maaş ikramiyelerinin önceden yatırılması sağlandı ve en düşük emekli maaşı 1500 TL’ye çekildi.

Bağkur ve SSK emeklilerinin faydalandığı bayram ikramiyelerini sabırsızlıkla bekleyen emeklilerin azda olsa yüzünü güldürebildi. 7 – 11 Nisan tarihlerinde ilk bayram ikramiyelerini alan emekliler gözünü Kurban bayramı ikramiyelerine çevirdi.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Daha önce zor geçindiklerini dile getiren emekliler, Covid-19 salgınıyla birlikte daha zor günler geçirmeye başladı. Bununla birlikte hem emekli olup hem çalışanlar, işlerine gidemedikleri için sadece emekli maaşlarıyla geçinmeye çalışıyorlar. Hayat pahalılığının arttığı bu dönemde ise ilave gelecek olan her ücret emeklilerin yüzünü güldürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı pakette ise emeklilere öncelik verildi, Ramazan bayramı ikramiyeleri erkenden yatırıldı ve en düşük emekli maaşlarının 1500 TL olduğunu açıkladı. Bu haberle birlikte bu zammın üzerine Temmuz ayında enflasyon kaynaklı olan %5 zammında yapılacağı düşünüldüğünde emeklilerin derin bir nefes alabileceğini söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı