$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Elon Musk: Yapay zeka savaş çıkarır

Elon Musk: Yapay zeka savaş çıkarır, SpaceX ve elektrikli otomobil üretici Tesla’nın kurucu CEO’su Elon Musk, yapay zeka yarışının 3. Dünya Savaşı’na neden olacağını söyledi.

Elon Musk: Yapay zeka savaş çıkarır
  • 07.09.2017 10:29:37
  • 161 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
    Loading...

Elon Musk: Yapay zeka savaş çıkarır, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yapay zeka alanında liderliği ele geçirecek ülkenin dünyanın hakimi olacağı yönündeki sözlerini değerlendiren SpaceX ve elektrikli otomobil üretici Tesla’nın kurucu CEO’su Elon Musk, “İşte başlıyor.” dedi.

“YAPAY ZEKA İÇİN LİDERLİK YARIŞI OLACAK”

Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yapay zeka alanındaki liderlik yarışı büyük olasılıkla Üçüncü Dünya Savaşı’na yol açar.” dedi.

Elon Musk: Yapay zeka savaş çıkarır

Ünlü işadamı, bu yarışa Rusya, Çin ve son derece gelişmiş bilgisayar bilimine sahip diğer ülkelerin de katılabileceğini yazdı.

SAVAŞI YAPAY ZEKA BAŞLATABİLİR

Musk ayrıca savaşı herhangi bir ülkenin lideri değil, önleyici saldırının zafer şansını artıracağı sonucuna varabilecek yapay zekanın başlatabileceğini de sözlerine ekledi.

Elon Musk: Yapay zeka savaş çıkarır

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Yaroslav kentinde düzenlenen ‘Geleceğe bakan Rusya’ açık dersinde yaptığı konuşma sırasında, yapay zekanın dünyaya yeni fırsatlar açmanın yanı sıra, ciddi tehditler de oluşturduğunu söylemişti.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ