$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Ekonomide bugün neler var

Ekonomide bugün neler var
  • 16.11.2015 10:52:40
  • 1.152 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Ekonomide bugün neler var, Piyasalar yeni haftaya hafta sonu Fransa’ da gerçekleşen ve çok sayıda kişinin ölümüne neden olan terör olaylarının gölgesinde başladı. Yaşanan bu olumsuz gelişmenin yarattığı endişe ile fiyatlanan küresel piyasalarda riskli varlıklardan çıkan yatırımcıların güvenli limana yönlenmesiyle altın tarafında yükselişler takip ediliyor.

Yurt içinde ise hafta sonu yaşanan terör saldırılarının küresel çapta yarattığı satış baskısının etkilerini takip ediyoruz. TL tarafında Dolar’ a karşı değer kaybı yaşanırken, yurt içi piyasaların yönünde bugün açıklanacak Türkiye çeyreklik işsizlik ortalaması verisi ile bütçe dengesi rakamları belirleyici olacak.

Veri gündemi açısından hareketli geçecek yeni günde yurt dışında da takip edilecek önemli veri akışı yer alıyor. Euro Bölgesi tarafında TSI 12:00’ de çekirdek tüketici fiyat endeksi, TSI 12:00’ de Euro Bölgesi TÜFE verisi ile TSI 12:15’ te Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi’ nin açıklamaları öne çıkarken, ABD tarafında ise TSI 15:30’ da New York Empire State İmalat Endeksi takip edilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ