$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Ekonomi gündeminde bugün

Ekonomi gündeminde bugün
  • 13.11.2015 10:40:29
  • 969 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Ekonomi gündeminde bugün, küresel piyasalar haftanın son işlem gününde de Fed yetkililerinden gelen açıklamaların etkisiyle fiyatlanmaya devam ediyor. Dün Fed yetkililerinden Evans, Dudley ve Bullard’ ın takip edilen açıklamaları ağırlıklı olarak faiz artırımının yıl sonuna kadar yapılacağı yönündeydi. Fed yetkililerinin yaptığı açıklamalarındaki bir diğer  ortak nokta olarak ABD ekonomik verilerinin faiz artırım sürecinde yol gösterici olduğu ve bu süreçte enflasyon rakamlarının yüksek önem taşıdığına değinmeleri oldu.

Dün piyasalardaki volatiliteyi artıran bir diğer önemli gelişme olarak da Euro Bölgesi Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi’ nin açıklamaları takip edildi. Draghi hedeflenen enflasyon seviyesine ulaşmak için gerekli duyulduğu halde parasal genişlemenin Eylül 2016’ ın ötesine uzatılabileceğini belirtti.

Yeni günde Fed yetkilileri ile ECB Başkanı Mario Draghi’ nin açıklamalarının etkileri fiyatlanmaya devam ederken, piyasaların yön arayışında belirleyici olacak veriler arasında ABD perakende satışları ile FOMC üyesi Mester’in konuşması takip edilecekler arasında yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ