EğitimSon Dakika

Eba 2018 yılı E-Kurs kayıtları yaz dönemi kayıtları ne zaman başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığının öğrencilerin eğitimine online olarak katkı sağlaması amacı ile kurulan eğitim bilişim ağı (EBA), üzerinden öğrencilerin eğitimine destek vermek amacıyla açılan kurslara belirli dönemlerde kayıtlar alınmakta.

Geçtiğimiz ay 2. dönem kayıtlarına başlayan EBA sistemi, aynı zamanda E kurs kayıtlarını almıştı, bu ay başında yeni eğitimlerine başlayan eğitim bilişim ağı konusunda yeni kayıtların ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Eğitim bilişim ağı sistemi öğrencilerin okulda, evde, kısacası ihtiyaç duyulan her yerde bilgi teknolojileri araçlarını kullanarak eğitimlerine destek olacak materyalleri sunmayı amaçlamaktadır.

Peki elektronik ortamda verilen EBA kursları ne zaman başlayacak? . EBA’ya kayıt olmak isteyen tüm öğrenciler haberimizin içeriğinden e-kurs ekranına ulaşabilir, Eğitim Bilişim Ağı ile ilgili tüm detayları öğrenebilir.

E-kurs yaz dönemi kayıtları başvuru tarihi 18 – 24 Haziran 2018 olarak duyuruldu, başvuru tarihinden sonra alınacak derslere 2 Temmuz 2018 tarihinde başlıyor. Dönemsel olarak öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu eğitimlerin alabilmesi için kurulan bilişim sisteminde başvuruda bulunan tüm öğrenciler faydalanabiliyor.

E-Kurs içeriği nelerden oluşuyor?

EBA, farklı modüllerden oluşur. E kurs modülleri içerisinde kitap, video, dergi, yarışma ve ses kaydıdır. Haber modülünde, öğrenciler ve öğretmenler tarafından yapılan çalışmalar yer alır. Kitap modülünde, öğrenciler için derslerine yardımcı olacak kitapların PDF ve e-Kitap halleri yer alır. Dergi modülünde; bilim, kültür ve eğitim dergileri bulunur. Video modülünde, öğrencilerin ilgisine yönelik rehberlik, belgesel, kişisel gelişim ve mesleki eğitim videoları vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı