Son Dakika

E-Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Siparişi Verme! Başvuru Formu Sonrası PTT Kargo İle Kapıda

Devlet ücretsiz maske dağıtımına başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı yayında devletin ücretsiz maske dağıtımı yapacağını açıklaması üzerine başvurunun yapılacağı sitede yaşanan yoğunluktan ötürü site çökmüştü. Şu an ise başvurular alınmaya başladı.

Ücretsiz Maske Almak İçin Ne Yapmalı?

Türkiye genelinde kim olursa olsun ayrım yapılmadan ücretsiz maske edinmek için Devlet düğmeye bastı. Devletin ücretsiz dağıtımına başladığı maskeleri almak ise oldukça basit. PTT tarafından vatandaşın kapısına kadar getirilecek olan maskelerin nereden talep edileceği ise merak konusu. Peki evinize nasıl maske talep edeceksiniz? Oldukça basit bir anlatımla haberimizde verilen linkten siparişinizi verebilirsiniz.

Hükumet, koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşın kolayına hemen her türlü tedbirleri almaya devam ediyor. Son günlerde sıkça duyduğumuz ücretsiz maske dağıtımı ise bunlardan sadece bir tanesi. Vatandaş evinin kapısına kadar ücret ödemeden maskesini alabilecek. Maskeye para ödemek yok. Peki nasıl olacak ücretsiz maske istemi, nereden, nasıl istenir kaç günde gelir? Merak edilen ücretsiz maske siparişinizi haberimizde verilen linkle yapabileceksiniz.

Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü ücretsiz maske dağıtım işlemi kapınıza kadar PTT tarafından yapılacak.

Ücretsiz Maske Başvuru Formu

Sağık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan 5 adet ücretsiz maske dağıtımı hızlı başladı. E-devlet kapısından talep edilen ücretsiz maskelerin dağıtımı başladı. Vatandaş ücret ödemeden kapısına kadar PTT tarafından getirilerek teslim edilecek.

Maske siparişi e-devlet üzerinden şifrenizle giriş yaparak ücretsiz maske siparişinizi verebilirsiniz. Her hafta ücretsiz 5 adet maske talep edilebilecek. e-Devlet’in internet adresinden online form doldurularak her hafta 1 paket maske dağıtımı yapılacak. PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacak maskeler için vatandaşlara her hafta bir paket kotası getirildi. Aşağıda verilen e-devlet girişinden önünüze çıkacak formu doldurmanız yeterli. Gerekli maske talebiniz alınarak 5 gün içerisinde tarafınıza ücretsiz maske teslim edilecektir. Bu hizmet tamamen ücretsiz olarak isteyen her vatandaş için geçerlidir.

Vatandaşla bu maskeleri almak için her hafta bu formu doldurmak zorunda mı yoksa bir kez doldurmuş olmak yeterli mi bu konuda henüz net bilgi yok. Doğru bilgiye ulaşır ulaşmaz yine buradan bildireceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı