GündemKamu Personel İlanlar

DSİ memur alımı adayları ilan yayınlanmasını bekliyor

Devlet Su İşleri bünyesinde 995 kişi memur alımı için 2018 senesi Nisan ayında 995 kadro ihdası gerçekleştirilmişti. Fakat üzerinden neredeyse 1 sene geçmesine rağmen henüz 995 Memur alımı adayı için bir ilan yayınlanmış değil.

2018 senesi Nisan ayında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) bünyesine yönelik personel alımları için 995 kadro ihdası yapılmıştı. İlgili alımlarla alakalı uzun süren bekleyiş, hala sürecek gibi gözüküyor bu konuda ne bir açıklama nede bir duyuru mevcut. Adaylar seslerini sosyal medya platformlarından duyurmaya çalışıyorlar fakat oradanda bir çözüm çıkmış değil.

DSİ 995 kadro ihdasının ardından ilana çıkmadığı gibi, uzunca sürerlerdir memur kadrosuna da açıktan atama yoluyla memur alımı yapmamaktadır. Yeterli sayıda alım yapmıyor olmasına rağmen kabul gören ve adayların çok uzun bir süredir beklediği 995 memur alımı kadro ihdasının ardından açıklamanın yapılmayışı, adayların mağduriyetini ve tedirgin bekleyişlerini sürdürmektedir. Yürütülmesi planlanan, kadro ihdasının dahi yapıldığı bir memur alım süreci için 1 yıldır bekleniyor olması, adayların kafasında soru işareti oluşturmaktadır.

Mevcutta Bekçi alımına yönelik kadro ihdasının başlatılmasıyla beraber kısa sürede ilanlar yayınlanmış ve başvuruları alınmaya başlanmıştı. Neredeyse yıl süren ilana çıkmayan, duyuru yapmayan kurumun ilan yayınlaması ya da ilanı bekleyen adaylara duyuru yapması istenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı