$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Dolar kuru düşer mi

Dolar kuru düşer mi
  • 17.11.2015 17:05:52
  • 1.119 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Dolar kuru düşer mi, HSBC Hazine Grup Başkanı Fatih Keresteci yaptığı bir söyleşide “Dolar/TL’nin seçim sonrasında 2.70 seviyesine gerileyeceğini tahmin ediyorduk ve kısa vadede de bu görüşümüzü koruyoruz. Orta vadede siyasette yaşanan normalleşmenin ivedilikle ekonomik ve  sosyal hayata aktarılması gerekiyor. Bunun için de ilk etapta ekonomik sorunlara odaklanan ve reformist kimliğe sahip bir hükümetin kurulması gerekiyor” açıklamasında bulundu.

Keresteci sözlerine;

“Seçim sonuçlarıyla birlikte siyasi ortam normalleşti. Seçim öncesi var olan senaryolar teke inerken, belirsizlikler de olabildiğince azaldı. Uzunca bir süredir siyasi belirsizliklerin gölgesinde faaliyet gösteren piyasalar seçimlerle birlikte siyasi manada önünü görebilecek bir noktaya geldi. Bu tabi ki TL’yi olumlu etkiledi.” olarak devam etti.

Keresteci, “Türkiye bazı avantajları ile dünyanın birçok ülkesinden pozitif anlamda ayrışıyor. Mesela, dünyada birçok gelişmiş ekonomi borçluluk sorunu ile uğraşırken Türkiye’de kamunun borcu çok düşük. Emtia fiyatlarındaki çöküş birçok ekonomiyi zor durumda bırakırken Türkiye bundan çok fazla avantaj sağlıyor. Ekonomik büyüme birçok ülkede virgülden sonra gelen rakamlarla ifade edilirken Türkiye her şeye rağmen yüzde 3 civarında büyüyebiliyor” belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ