EkonomiGündem

DeFacto halka arz fiyatını açıkladı

DeFacto yaptığı açıklamada, halka arz için 12,50-15,00 lira aralığının belirlendiği belirtildi. Fiyat aralığı ise, şirket için 2,87 milyar – 3,45 milyar lira piyasa değeri hesaplandığına dikkat çekiliyor.

Şirket, nihai fiyatın 8 Mayıs ya da yakındaki bir tarihte belirleneceğini, 11 Mayıs’ta ise hisselerin Borsa İstanbul’da işleme başlamasının beklendiğini kaydetti.

2003 yılında kurulan ve 2004 yılında ilk mağazasını açan DeFacto, 11 yıl gibi kısa bir zamanda Türkiye’de hazır giyim ve moda sektörünün lider markaları arasında yerini almıştır. Bugün yurt içindeki 331 mağazası ile sektöründe Türkiye’de faaliyet gösteren ikinci en büyük şirket olarak yoluna devam etmektedir. 2013 yılı itibarı ile Ozon Giyim Türkiye’nin 36. büyük markası olmayı başarmıştır. Ozon Tekstil ise Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında 15. sıradadır.

Bugün 331 yurt içi, 105 yurt dışı mağazası ile sektöründe Türkiye’de ikinci en büyük şirket olarak yoluna devam etmektedir.Türkiye dışında ise başta Kazakistan, Irak, Mısır, Beyaz Rusya, Fas, Kosova, Arnavutluk, Tunus, Gürcistan, KKTC, Azerbaycan, Filistin, Lübnan, Ürdün ve Rusya gibi ülkelerde faaliyet göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı