GenelGündem

Çörek otunun faydaları

Günde 1 gram iki kez çörek otu yiyerek, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, hastalıkları vücudunuzdan kovabilirsiniz. Çörek otu şifa dağıtıyor, uzmanların yaptığı açıklamada, çörek otu alerjinin düşmanı etkisininde olduğu ortaya çıktı. Çörek otu geçmişten günümüze kullanılan bir bitki olduğunu belirttiler, çörek otunun ölümden başka neredeyse her derde çare olduğu açıklamalarında bulundu.

Hatalı ve yanlış beslenmeyle artan alerjik hastalıkların en önemli ilacının çörek otu olduğunu belirten uzmanlar, bu alerjik hastalıkların başında alerjik rinit, egzama ve astımın geldiğini bildiriyor.

Alerjik hastalıkları olanları uyaran uzmanlar ise, “Bahar aylarında burnunuz mu akıyor, gözlerinizde kaşıntı mı var, nefes almakta zorlanıyor musunuz, o zaman ilaç gibi bir gıda olan çörek otunu yanınızdan ayırmayın. Astımı olan hastalar üzerinde yapılan çalışmalarda, bazı astım ilaçlarından daha etkili olabildiği bulunmuştur. Astım hastalarının, mutlaka günde en az 2 kez 1 gram çörek otu kullanması gereklidir.” belirtiyor.

Ayrıca çörek otunun başka hastalıklarda da destek tedavide yararı olduğunu belirten uzmanlar; günlük hayatta sıkça tüketilen çaya, şeker yerine çörek otu eklenmesini öneriyor.

Çörek otunun şeker düzeyini ciddi derecede düşürmesi ve insülinin etkisini artırması nedeniyle şeker hastalığı ve beraberinde astımı olan hastalara bir mucize gibi iyi geldiğini vurgulayan uzmanlar, İçerisindeki timokin adlı madde, ileride ilaç olma potansiyeline sahip bir bileşiktir. Çörek otu yiyerek vücudunuza ayrıca lizin ve metionin gibi önemli maddeleri, kalsiyum, fosfor ve demir, çinko, magnezyum, manganez, bakır, selenyum, B1, B6, folik asit de kazandırmış olursunuz. yorumlarında bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı