Adana Haberleri

ÇKA, “Çukurova Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması” düzenliyor

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) bu yıl ilk kez “Çukurova Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması” adıyla ulusal çapta bir tasarım yarışması düzenliyor.

Amatör veya profesyonel çalışan usta, sanatçı, akademisyen ve öğrencilere açık yarışma için başvurular 12 Mart 2018 tarihinde başlayacak olup 20 Nisan 2018 tarihinde son bulacak.

Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Akdeniz Geleneksel El Sanatları Derneği, Adana Olgunlaşma Enstitüsü, Çukurova Üniversitesi, Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Mersin Üniversitesi, Mersin Olgunlaşma Enstitüsü işbirliği ile düzenlenen yarışmada, Çukurova (Adana ve Mersin) bölgesinin doğası, tarihi, kültürel ve turistik değerlerini temsil edecek, seri üretime uygun, geleneksel el sanatları veya modern tekniklerin kullanıldığı eserler arıyor.

ÇKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu, bu yıl ilk kez düzenlenen tasarım yarışmasını, Çukurova’yı temsil edecek, turistlerde ilgi uyandıracak hediyelik eşyalar üretmek, geleneksel el sanatlarını yeni kuşaklara aktarmak, genç ve profesyonel tasarımcıları teşvik etmek ve çalışmalarını desteklemek amacıyla düzenlediklerini belirtti.

Katılımın ücretsiz olacağı “Çukurova Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması” tüm amatör ve profesyonel çalışan usta, sanatçı, akademisyen ve öğrencilere açık olacak. Yarışma sonuçları jüri toplantısı sonrasında 4 Mayıs 2018 tarihinde ÇKA’nın web sayfasında ilan edilecek. Ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserler sergilenerek, sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Yarışma ile ilgili tüm detaylar ÇKA web sayfasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı