$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Citigroup’dan Dolar kuru yorumu

Citigroup’dan Dolar kuru yorumu
  • 12.12.2017 17:11:56
  • 98 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Citigroup, dolar kuru için görünümün negatif olmaya devam edeceğini belirteler dolar – TL’de kısa pozisyon tavsiyesi verdi.

Bankacılık sektörünün en önemli şirketlerinden birisi olan Citigroup, yatırımcılara Dolar TL ‘de kısa pozisyon önerisinde bulundu. ayrıca banka, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) TL’deki aşağı yönlü baskıyı azaltmak için büyük bir ihtimalle gerekli adımı atacağını belirterek, tahvil portföyünde bulunan Türk Lirası cinsinden tahvillerde ağırlığı yüzde 1 artırdı.

CEEMEA (Merkez ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi) Döviz stratejisi birim yöneticisi Luis Costa, kaleme aldığı bir notta, getiri eğrisinin uzun tarafının gelecek aylarda sadece 125 baz puanlık bir artırımı fiyatladığını belirterek, “Artık bunun kolay kolay hayal kırıklığına uğratılamayacak bir piyasa olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Costa, enflasyonun büyük ihtimalle zirveyi gördüğünü ve beklenen baz etkisiyle yavaşlaması gerektiğini ifade etti. Costa, dolar için görünümün negatif olmaya devam ettiğinin altını çizdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ