EkonomiManşet

Çeyrek, gram altın fiyatları 8 Mayıs 2018 Altın yorumları

Serbest piyasada 24 ayar külçe altın gram satış fiyatı 180,80 lira oldu.

İstanbul Kapalıçarşı’da 180,60 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 180,80 liradan, bin 190 liradan alınan Cumhuriyet Ata Lira bin 209 liradan, 164 liradan alınan 22 Ayar Bilezik (Gr.) 168,50 liradan, bin 163 liradan alınan Lira (Tam) Ziynet bin 183 liradan, 582 liradan alınan Yarım Ziynet 592 liradan ve 291 liradan alınan Çeyrek Ziynet 296 liradan satılıyor.

Bilindiği üzere bir süredir gündemimizde yer alan ABD ve İran arasındaki nükleer anlaşma gerginliği, giderek artan sert bir üslupla piyasaları alevlendirmekte. Bölge liderlerinden gelen yeni açıklamalara karşın, dün akşam saatlerine Twitter’dan paylaşım yapan ABD Başkanı Donald Trump, İran ve P5+1 ülkeler arasında imzalanan nükleer anlaşmanın kararını bugün (TSİ) 21:00’da açıklayacağını duyurdu. ABD ve İsrail dışındaki ülkelerden anlaşmadan çekinilmemesi baskısı yapılırken, alınacak karar sonrası İran tarafının ve Fransa, Almanya, İngiltere gibi Dünya siyasi yönetiminde söz sahibi olan ülkelerin yapacakları açıklamalar kritik olacak.

Ticari savaşlar cephesinde ise geçen hafta Başkan Trump tarafından Çin’e yollanan yedi kişilik ABD heyeti, konuları tekrardan tartışmaya açma konusunda uzlaşıya varmış ama anlaşma sağlayamadan ülkelerine dönmüştü. Bu konuda da taraflardan, önemli ülkelerden ve kurumlardan açıklamalar takip edilirken, Çin Başkan Yardımcısı Liu He’nin ilerleyen günlerde ABD’ye yapacağı ziyaret kritik olacak. Tüm bu gelişmelerin haricinde bugün Zürich’de konuşma yapacak olan FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları ve tahvil piyasası başta olmak üzere alternatif piyasa fiyatlamaları da izlenmeli.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı