$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Ceylana Hizmet Ödülü

GÜNEŞ VAKFI TARAFINDAN ERZURUM’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN IRAK TÜRKMENLERİ VE KUZEY IRAK REFERANDUMU VE BİR DİZİ ETKİNLİKLER SIRASINDA, ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİ TARİH BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ VE GÜNEŞ VAKFI BAŞKANI PROF. DR. ALPASLAN CEYLAN’A KERKÜK KÜLTÜR DERNEĞİ BAŞKANI DR. ŞEMSETTİN KÜZECİ TARAFINDAN; IRAK TÜRKMEN MİLLİ MÜCADELESİNE VERMİŞ OLDUĞU HİZMETLERDEN DOLAYI HİZMET ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLDİ.

Ceylana Hizmet Ödülü
  • 15.11.2017 10:42:03
  • 93 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Güneş Vakfı tarafından Erzurum’da gerçekleştirilen Irak Türkmenleri ve Kuzey Irak Referandumu paneli nedeniyle Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi ve Güneş Vakfı Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Ceylan’a Kerkük Kültür Derneği Başkanı Dr. Şemsettin Küzeci tarafından; Irak Türkmen Milli Mücadelesine vermiş olduğu hizmetlerden dolayı hizmet ödülü takdim edildi.

Törende konuşan Prof. Dr. Ceylan; “Kendimizi her anlamda Türk Dünyasına adadık, bu yolda hizmet etmekten, hele hele Irak Türkmen Milli Mücadelesi’nin bir neferi olmaktan şeref duyduğumu ifade ediyorum” dedi.

Ceylan, Vakfın Türk Dünyası Davası’na gönül veren bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek, “Türk Dünyası’nın meselelerine kulak vermek, onlar için sosyo-kültürel ve eğitim anlamında sorunları çözmek için gayret sarf etmek çok önemlidir. Bu şuurla hareket eden başta Vakıf yönetim kurulumuz olmak üzere, tüm üyelerimize ve sesimiz olan Güneş Vakfı Gençlik Kolları’na teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ