EkonomiGenel

Bursa’ da Ulaşıma Zam! Taksi ve Dolmuş Ücretlerine Zam Geldi.

1 Ekim 2020 tarihinden itibaren taksi ve dolmuş ücretlerinin artacağını Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Topçu açıkladı. Peki fiyatlar ne kadar arttı? Detaylar haberimizde..

Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Topçu’ nun yaptığı açıklamaya göre Bursa’ da 1 Ekim Perşembe günü itibariyle kısa mesafe dolmuş fiyatları 3 TL’ den 3,50 TL’ ye çıkarken, uzun mesafede bu rakam 3,25′ ten 3,75′ e yükselecek. Artış sırası taksilere geldiğinde ise taksi açılış fiyatı 4,50 TL’ den 5 TL’ ye
çıktı. Kilometre başına fiyat da 3,70 TL’ den 4 TL oldu ve taksilerde 1 kilometreye kadar indi-bindi ücret tarifesi 10 TL olarak 1 Ekim’ den itibaren güncellenecek yeni tarife belirlenmiş oldu.

Başkan Hasan Topçu açıkladı, ” Salgın sebebiyle yolcu taşıma kapasitemiz yarı yarıya düştü. “
Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Topçu, “ Salgın sebebiyle yolcu taşıma kapasitelerimiz yarı yarıya düştü. Artan işletme giderleri karşısında taksici ve dolmuşçu esnafımız zor günler geçiriyor. Bu sebeple fiyatlara bir güncelleme yapılması gerekiyordu. Bu güncellemeyle esnafımızın mağduriyeti biraz olsun azalacaktır. ” diye bilgilendirdi. UKOME’ nin 27 Ağustos 2020 tarih ve 2020/147 sayılı kararıyla alınan ve 1 Ekim 2020 itibariyle taksilerde ve dolmuşlardaki artışla vatandaşı bilgilendiren Başkan Hasan Topçu, “Yeni tarife, taksilerde özellikle kısa mesafelerde yolcu alınmamasına çözüm olacak başka illerde de uygulanan indi-bindi ücretiyle ilgili de bir düzenleme içeriyor. Yeni tarifede özellikle taksilerde indi-bindi tarifesi 1 kilometreye kadar 10 TL olacak. Tüm esnafımızın ve vatandaşımızın bu konuda bilgi sahibi olmasını istiyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı