Sağlık

Botoks Uygulamalarına Dair Her Şey

Birçok kişi tarafından merak edilen ve botoks nedir diyerek sorulan soru clostridium botulinum adı verilen bir bakteriden elde edilmesiyle cevaplanmaktadır. Bu bakteri protein bazlı olup yüz bölgesi başta olmak üzere birçok alanda besleyici olmasıyla bilinir. Günümüzde hem güvenli hem de başarılı bir şekilde tatbik edilmektedir.

Botoks Uygulamaları Niçin Yapılır?

Uzm. Dr. Hande Ulusal bilgilendiriyor: Botoks uygulamaları genel olarak mimik çizgilerinin yoğun olarak kullanıldığı alanlarda kas hareketlerini etkilediği bölgelerde uygulanmaktadır. Bu işlemlerin uygulandığı kişilerin mimik hareketlerini daha az yapması sağlanır ve aynı kırışıkların ve de çizgilerin tekrar ortaya çıkması engellenir.

Botoks Uygulamalarının Yan Etkileri Var Mıdır?

Botoks uygulamaları ancak tıbbi ortamlarda ve ruhsatlı kişiler tarafından yapılmadığı takdirde çeşitli yan etkiler doğuran sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle hastaların ancak hastane ortamında ve bu işin eğitimini almış kişiler tarafından en iyi botoks doktoru istanbul seçeneklerini değerlendirmeleri tavsiye edilmektedir. Bunlara riayet edilmediği takdirde birçok yan etki kalıcı ve geçici olarak yan etkiler doğurabilmektedir.

Vücutta çeşitli oranlarda sarkma olması en büyük yan etkilerden biri olarak gösterilmektedir. Özellikle ürün seçimlerinde ruhsatlı olmayan tercih eden kurumlar ve kişiler bu sarkmalara fiili olarak neden olmaktadır. Özellikle ağız bölgesinde yapılan botoks uygulamalarında ise hassasiyet dereceleri daha da artmaktadır. Yapılan yanlış uygulamalar ya da kullanılan kalitesiz ürünler konuşma yetisinin geçici olarak kaybedilmesine bile yol açabilir. Bununla beraber alerjik reaksiyonlar da kişiden kişiye değişmek üzere kendini gösterebilir. Doğru yer seçimi de en az ruhsatlı ürün kullanmak kadar önemlidir. Bu bağlamda yapılan yanlışlar göz düşmesi ve kaş düşmesi gibi kas odaklı belirtileri ortaya çıkarır. Kimi hastalarda ise şaşılık faktörü birkaç gün içerisinde kendini gösterebilir.

Aşırı Terleme Problemine Karşı Botoks Uygulamaları

Bilindiği üzere botoks uygulamaları birçok farklı şikayeti ve talebi bulunan hastaların çeşitli ihtiyaçlarına direkt olarak cevap veren çok yönlü bir uygulamadır. Bunlardan biri de aşırı terleme problemidir. Aşırı terleme belirtileri bulunan hastaların yaşam kaliteleri otomatik olarak düşmekte ve kendisine en uygun tedavi yöntemleri bakmaktadırlar. Botoks uygulamaları terlemeye neden olan sinirlerin üstüne zerk edilerek çözüm üretmektedir. Bu çözümler kalıcı değil geçicidir ve çeşitli periyotlarda uygulanması gerekir.

Botoksun nitelikli ürünler kullanılarak tatbik edilmesi ile birlikte terlemede gözle görülür bir düşüş yaşanmaktadır. Altı ay – dokuz ay gibi uzun bir süreyi kapsayan botoks uygulamaları aşırı terleme problemine karşı sağlıklı ve kesin çözüm isteyen hastalara tavsiye edilmektedir. Bu soruna çözüm olarak sunulan botoks işlemleri birden fazla bölgeye aynı anda ya da sırayla uygulanabilir. En sık uygulanan bölge koltuk altı bölgesidir. Bununla birlikte avuç içleri sürekli olarak terleyen kişiler de bu uygulamalardan faydalanabilirler. Hastalar için botoks fiyatları yenibosna seçenekleri her cebe uygun bir şekilde arz edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı