GenelManşetSon Dakika

Börü Dizisi Hangi Bölümde Final yapacak? Börü Kaç Bölüm Olacak?

Geçtiğimiz hafta 5.bölümü ile ekranlara gelen BÖRÜ dizisi konusunda merakla beklenen haftaya bölüm yayınlanıp yayınlamayacağı konusuydu. Hatırlandığı üzere yapımcıları tarafından 6 bölüm olacağı açıklanan BÖRÜ’nün son bölümü sinema salonlarında yayınlanacak.

Türk sinama sektörünün son dönemdeki en kaliteli yapımları arasında yer alan daha önce izleyici rekorları kırmış olan Dağ film serilerinin senaristlerinin yeni projesi olan BÖRÜ bu hafta yayınlanması gereken 5.bölümü yayınlanmadı. Proje dizisi olan BÖRÜ’nün 6 bölüm olacağı daha önce açıklanmıştı. Dizi Star TV de yayınlanırken, internet yayınları BluTV‘de yayınlanmakta.

İlk açıklamada 6 bölüm olarak hazırlanan BÖRÜ 5 bölüm televizyonda son final 6.bölümün ise sinemada gösterime gireceği daha önce resmi kaynaklardan açıklanmıştı. Herşey olağan seyrinde giderken bu hafta yayınlanması beklenen 5.bölüm yerine özel bölüm yayına girdi. Son 4 bölümün önemli sahnelerinin yer verildiği özel bölümün yayınlanmasının ardından seyircinin acaba BÖRÜ final mi yaptı? Sorular akıllarına geldi. Henüz resmi bir açıklama yapılmazken 5.bölüm fragmanınında hala yayınlanmamış olması dizinin aniden bitirildiği kanaatini hakim kılıyor.

Star Tv’nin en kaliteli yapımları arasında yer alan ve sadece 6 bölüm yayınlanacağı açıklanan BÖRÜ dizisinin bu hafta 5.bölümü yayınlanması bekleniyordu. Son dakika açıklaması ile bu hafta yayınlanmayacağı açıklanan Börü’nün yeni bölümü ne zaman açıklanacağı merak ediliyor.

Börü dizisi ile ilgili birçok yorum ve eleştiri yapılırken bir taraftan da dizinin ne kadar süre yayında kalacağı tartışmaları özellikle de sosyal medya gündeminde yoğunluk kazandı. Oldukça güçlü bir oyuncu kadrosu ve zengin bir set ortamıyla ekranlara gelen BÖRÜ dizisinin ne zaman final yapacağı ve kaç bölüm sonunda ekranlara veda edeceğini araştırdık.

Polis Özel Harekatta fetö terör örgütünün sızamadığı seçkin birliği konu alan BÖRÜ geçmişte ülkemizde yaşanan olayları konu alıyor. Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 tarihinde fetö terör örgütü tarafından yapılan hain kalkışmada TSK ve EGM‘de binlerce terör örgütü üyesininde gerçek kimlikleride ortaya çıkmıştı. BÖRÜ dizisinde yakın tarihimizdeki bu tür olayları gündemine alıyor.

Börü dizisi de son günlerin popüler dizi senaryolarından olan terör mücadelesini anlatmakta ve milli duyguları kamçılayan bölümlerle karşımıza çıkmaktadır. İlk bölümünden itibaren büyük bir beğeni ve ilgiyle izlenen BÖRÜ dizisi ile birçok söylenti ve bilgi de ortalıkta dolaşmaya başladı. Bu konulardan birisi de dizinin bölüm sayısı ile ilgili oldu.

BÖRÜ 3. SON BÖLÜMÜNDE NELER OLMUŞTU?

Asena’nın çatışma sırasında bir sivili, bir çocuğu vurduğu iddiası ile soruşturma başlatılıyor. İkiye ayrılan Börü’de bir unsur soruşturma altında iken iki unsur Diyarbakır Sur’da teröristlerin kıskacı altında kalırlar. Börü şimdi savaşını her iki cephede vermek zorundadır. Ayı lakaplı Murat ise kendini feda ederek şehit oluyor.

Star TV’nin ilgiyle izlenen mini dizisi BÖRÜ, önümüzdeki hafta yayınlanmayacak!​ İkinci kötü haber ise dizi 11 Nisan’da bitiyor.

6 bölümlük mini dizi olarak yapılan Börü yeni bölümüyle 4 Nisan, son TV bölümüyle ise 11 Nisan’da Star TV’de!​ Geçmiş bölümleri ise BluTV platformunda.

BÖRÜ’nün Oyuncu Kadrosu;

izleyicinin DAĞ film serisinden tanıdığı pek çok isim var. Aralarında, Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Emir Benderlioğlu, Fırat Doğruloğlu, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Can Nergis, Armağan Oğuz, Bedii Akın, Ozan Ağaç, Gürol Tonbul ve Mesut Akusta bulunuyor.

Büyük Final Sinemalarda;

Star tv’nin iddaalı yapımı BÖRÜ birer saatlik 5 bölümü her çarşamba Star tv’de yayımlanacak. 6. bölüm yani son bölüm ise sinemalarda yayımlanacak.

BÖRÜ Nedir?

Börü, eski Türkçe’den gelen sözlük anlamı ile kurt, yiğit, bahadır ve cesur anlamına gelmektedir. Kurt anlamına gelen bu ifade, mitolojik bir ifade de vermektedir. Yalnızca hayan olan kurt değil kutsal bir varlık olarak kabul edilen kurt için de kullanılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı