EkonomiManşet

Borsa haftanın ilk iş gününe düşüşle başladı 24 Nisan 2018

Borsa, güne yüzde 0,27’lik düşüşle başladı.

Borsa İstanbul (BİST) 100 Endeksi, güne yüzde 0,27’lik düşüşle başladı. Endeks, 302,10 puanlık azalışla 110 bin 630 puan olurken, açılışta bankacılık endeksi 1,37, holding endeksi de yüzde 0,04 değer kaybetti.

ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret tarifesi gerginliği ve yine ABD ile Rusya arasında yaşanan Suriye gerginliğinin azalması ile ABD tahvilleri yükseliş yaşıyor. Haftaya sakin başlayan dolar, belirgin olmasa da hafif toparlanma gösteriyor ve DXY 90,20 seviyesine yükselerek 9 Nisan’dan sonraki en yüksek seviyeyi gördü. Dolardaki toparlanma ve hisselerdeki satışlarla beraber euro, bugün değer kaybediyor.

Dolar karşısında 1,2290 seviyesine gerileyen euro, lira karşısında da bugün %0,50 üzerinde değer kaybetti. ABD Başkanı Trump’ın petrol fiyatlarındaki yükselişi yapay bulduğunu açıklamasının ardından Trump’ın bu alanda da bir yaptırıma gidebileceği endişeleri arttı. Trump’ın açıklamasının ardından gelişen ülke kurlarındaki düşüş hızlanırken USD/TRY kurundaki yükseliş fazla olmadı. BIST-100 endeksi ise yüzde 1’e yakın düşüş yaşandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı