EkonomiManşetSon Dakika

Borsa güne düşüşle başladı 6 Nisan 2018

Borsa İstanbul (BİST) 100 Endeksi, güne yüzde 0,26’lık düşüşle başladı. Endeks, 301,91 puanlık azalışla 114 bin 645 puan olurken, açılışta bankacılık endeksi 0,26, holding endeksi de yüzde 0,33 değer kaybetti.

ABD ve Çin arasında karşılıklı alınan gümrük vergisi kararlarının bir ticaret savaşının başladığının kanıtı olarak görülmesi konuşulurken, önümüzdeki süreçte müzakerelerin devam edeceği ve bu kararların uygulanmayabileceği algısının piyasalarda bir şekilde güçlenmesi ardından, hisse senedi piyasalarında toparlanma yaşanmasında etkili oldu derken ABD Başkanı Donald Trump, Çin’e ek 100 milyar gümrük vergisi getirilmesi için ülkesinin ticaret yetkililerine çalışma emri verdiğini duyurdu.

Yurt içerisinde Suriye konusunda yapılan üçlü zirve ve ardından gelen açıklamalar takip edilirken, dün sabah Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomi yönetimi ile faiz konusunda anlaşmazlığına yönelik haberler ön plana çıktı.

Halkbank hisseleri, ABD’de savcıların ABD’nin İran yaptırımlarını ihlalden suçlu bulunan Halkbank yetkilisi Mehmet Hakan Atilla için yaklaşık 20 yıl hapis cezası verilmesini istediği haberinin ardından yüzde 14 civarı prim yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı