GündemKamu Personel İlanlarSon Dakika

Bekçi alımı başvuru şartları değişti

Resmi gazetede yayımlanan bekçi alımı şartlarının değişmesine istinaden 7 bin 500 bekçi alınacağı öngörülmektedir. Geçen yıl belirlenen 14 bin 500 bekçi alımının tamamı gerçekleşmediği için 2018 yılında kalan açığın tamamlanacağı belirlendi.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı için bekçi kadrosu açıldı. İl Valilikleri bu sayıyı geçen yıldan kalan açığa göre belirleyip alımlarını bildireceklerini açıkladı.Açık kadro sayısının 7 bin 500 kişilik olduğunu bildirildi.

2017 yılında OHAL  ile yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameler KHK neticesinde toplam 14 bin 500 kişilik bekçi alımı kadrosu açılmış olmasına rağmen sadece 7 bin kişilik alım yapılmıştı. Kalan kısım ile ilgili yapılan açıklamalar resmi gazetede yayımlandı. Fakat alımlarla ilgili şartlarda yönetmeliğin yaptığı değişiklikler haberimizin devamında mevcuttur.

2018 yılı başvuru şartları

Bu yıl resmi gazetede belirtilen şartlar: Türk vatandaşı olması, erkeklerin askerliğini yapmış olması, en az ilkokul mezunu olması, başvuracak kişilerin reşit olması ve 31 yaşını aşmamış olması, sicilinin temiz olması, silah taşımak için herhangi bir engelinin olmaması, sağlığı iş yapmaya yatkın olması, uyuşturucu, alkol, bağımlılık yapan keyif verici maddeler kullanmıyor olması, kamu haklarından mahrum olmaması gibi şartlar aranmaktadır. Duyuruların kamuoyuna yakın zamanda 7 bin 500 bekçi alımına istinaden açıklama yapılması beklenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı