DiziGündemYaşam

Behzat Ç. BluTV’de ne zaman başlıyacak?

Uzun süredir yılan hikayesine dönen Behzat Ç. çıktı çıkacak, çekildi çekilecek derken aradan uzun bir süre geçti. Önce Netflix tarafından gelen tweetler üzerine Behzat Ç. hayranları büyük bir umutla duyuru beklemeye başladı.

Fakat Netflix’in açtığı ortaya son vuruşu BluTV yaptı ve neredeyse Behzat Ç. yeni bölümlerinin BluTV’de yayınlanması kesinleşti. Şimdi hayranlarının merakla beklediği soru Behzat Ç. ne zaman başlayacak. Yaz aylarında büyük ihtimal yayınlanması düşünülen dizinin; tatil dönemi gözetilerek son bahara kalmasıda muhtemel görünüyor. Henüz BluTV tarafından bir resmi açıklama yapılmasada yakın bir zamanda konuyla ilgili duyumlar ortalıkta dolaşmaya başlar. 10 bölüm çekilecek olan Behzat Ç. hakkında haberler geldikçe okurlarımızı bilgilendirmeyi sürdüreceğiz.

Behzat Ç. konusu

Behzat Ç, 1985 yılında Polis Akademisi’nden mezun olmuş, cinayet bürosunda görev yapmakta olan bir polistir. Hizmet verdiği süre içerisinde almış olduğu cezalar nedeniyle hep başkomiser olarak görevinde kalmıştır. Ekibinde yer alan diğer polisler Harun, Hayalet, Akbaba, Eda, Emre Selim ve Cevdet ile beraber Ankara’da yaşanan cinayet olaylarını çözmeye çalışmaktadır.

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Emrah Serbes’in aynı isimli romanından esinlenerek hazırlanmış Türk polisiye televizyon dizisi olarak yayın hayatına başladı.

Adam Film yapımcılığında ilk bölümü 19 Eylül 2010 Pazar günü Star TV’de yayımlanmıştır. Başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu’dur. Yardımcı oyunculardan bazıları ise İnanç Konukçu, Fatih Artman, Berkan Şal ve Seda Bakan’dır. Güven Kıraç de konuk oyuncu olarak Memduh Başgan rolünde bazı bölümlerde rol almıştır. Dizinin yayınlanan bölümü sosyal video paylaşım siteleri dışında resmi web sayfasında da yayınlanmıştır. Akıllı İşaretler Sembol Sistemi tarafından 1. sezon 7 yaş ve üzeri, 2. ve 3. sezonlar için 13 yaş ve üzeri için uygun görülmüştür. 3. Sezonda yayın saati 23:00’e alınıp süresi kısaltılmıştır. Ayrıca, dizinin Star TV resmi sitesinde sansürsüz izleme imkanı da verilmiştir.

1. sezon tatili sırasında Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm adlı filmini çekmiş ve diziyle entegre gitmiştir. Dizinin 2. sezonunun gecikmesinin nedenlerinden birisidir. 3. sezonun bitmesiyle birlikte 2. sinema filmi olan Behzat Ç. Ankara Yanıyor, dizinin devamı olmakla birlikte 1 Kasım 2013’te vizyona girmiştir.

BluTV son Behzat Ç. paylaşımı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı