EğitimSon Dakika

Başkan Togar: “Eğitime 9 milyon TL harcadık”

SAMSUN (İHA) – Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Son 4 yılda, ilçemize en büyük 9 eğitim yuvasını kazandırdık. Eğitime 9 milyonluk yatırım yaptık” dedi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, hayırseverlerin katkılarıyla belediye tarafından eğitim ve burs desteği sağlanan öğrencilerle bir araya geldi. Sevgi Tekkesi Sosyal Tesislerinde öğrencileri ağırlayan Başkan Togar, ilçede yapılan yatırımlar hakkında öğrencileri bilinçlendirdi. İlçe genelinde 4 yılda okul sayısının rekor seviyelere ulaştığının altını çizen Togar, “İlçeye 9 yeni eğitim yuvası daha kazandırdık. Ayrıca öğrencilere eğitim ve burs desteği sağlayarak gelecek nesillerin çağın gereksinimlerine göre eğitim almalarına yardımcı oluyoruz. Eğitime yönelik her türlü çalışma Tekkeköy Belediyesi tarafından koşulsuz şartsız desteklenmektedir. Yönetime geldiğimiz ilk günden itibaren özellikle gençlerle ve eğitim ile ilgili birçok projeyi, yatırımı hayata geçirdik. 4 yıl gibi kısa sürede ilçemize dokuz farklı eğitim yuvası kazandırarak öğrencilerimizle buluşturduk. Tekkeköy’ü eğitim alanında örnek ve adından söz ettiren bir ilçe haline getirdik. Aydınlık yarınlarımızın asıl sahibi çocuklarımızın çağın bilgi, beceri ve birikimi ile donatılan fiziki mekanlara her geçen gün yenilerini ekliyoruz. Yapılan tüm okullar fiziki yapısı, donanımı ve işlevselliğiyle çağın tüm gereksinimlerini bünyesinde barındırıyor. Gelecek nesillerin yetişeceği bu eğitim öğretim kurumlarının ilçemizde inşa edilmesi için üstün çaba sarf ediyoruz. İlçemizde her türlü eğitim-öğretim kurumunun yapılması için imar düzenlemesi, yer tahsisi, arsa üretilmesi, yatırımcı bulunması, resmi kurum kuruluş ve bakanlıklarla gerekli temasların kurulmasının yanında tüm imkanlarımızı sonuna kadar seferber ediyoruz. Eğitimde marka şehir olma hedefimize artık ulaştık. Evlatlarımıza, gençlerimize, yarınlarımıza bırakacağımız en büyük miras, yapacağımız en güzel ve en önemli yatırım eğitimdir. İlçemizde 4 yıl içinde 9 büyük eğitim yuvası tamamlanarak öğrencileriyle buluşturmanın yanında ilçemize yeni eğitim öğretim kurumları kazandırmak için çalışmalarımıza da devam ediyoruz. İnşallah ilerleyen günlerde ilçemize bir de fakülte kazandıracağız. Fakülte kazandırmayla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Eğitim alanında yapılacak her türlü yatırıma destek vermeyi gelecek adına bir borç olarak görüyoruz ve ona göre dur durak bilmeden çalışıyoruz” diye konuştu.

“Eğitime 9 milyon lira”

Son dört yıl içerisinde Tekkeköy’de eğitime tahsisler ve diğer çalışmalar dahil yaklaşık 9 milyon liranın üzerinde yatırım yapıldığını ifade eden Başkan Togar, “Eğitim öğretim kurumlarının, okulların yapılabilmesi için yer tahsisi, imar düzenlemesi gibi çalışmaların yanında okullarımızdan gelen talepler doğrultusunda eğitim yuvalarımızın fiziki ve teknolojik ihtiyaçlarını giderdik. Boya, badana, tadilat, bakım onarım işlerini yaptık. Okullarımızın bahçelerini ve çevrelerini düzenleyip peyzajını yaptık. Yeni yapılan okulların inşaatı için tüm araç gereç ve iş makinelerimizi seferber ettik. 1 Kitap 1 Hayat projemiz kapsamında ilçemizdeki tüm okullarımızı ziyaret ederek bütün öğrencilerimize kitap hediye ettik. Belediyemize ait bir aracımızı Evliya Çelebi Gezici Halk Kütüphanesine çevirerek 30 binin üzerindeki kitabı 10 bin öğrencimiz ile buluşturduk. Her yeni eğitim öğretim yılı başında okullarımıza ve öğrencilerimize eğitim, kırtasiye ve okul kıyafeti yardımları yaptık. Çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliğini sağladık. Tekkeköy artık eğitim konusunda alt yapısı güçlü bir ilçe haline geline geldi” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı