$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Başkan Akın, dernek üyeleri ile bir araya geldi

BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN, GAZİANTEP VE ÇEVRE İLLER YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ YÖNETİM KURULU VE ÜYELERİ İLE KAHVALTI PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ. GAZHANE KÜLTÜR PARKI’NDA GERÇEKLEŞEN PROGRAMA BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN, BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI HÜSEYİN TANER ÇETİN, GAZİANTEP VE ÇEVRE İLLER YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI DR. ORHAN KIRŞANLI VE DERNEK ÜYELERİ KATILDI. PROGRAMDA ODA YÖNETİCİLERİNİN TALEP VE ÖNERİLERİNİ DİNLEYEN BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN AYRICA BARTIN BELEDİYESİ ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİLER VERDİ. PROGRAMDA KONUŞMA YAPAN BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN,” BARTIN BELEDİYESİ OLARAK İLİMİZİ DAHA YAŞANILABİLİR BİR KENT HALİNE GETİRMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ. BUGÜNE KADAR İLİMİZ İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDEN BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK. GEREK ALTERNATİF SU HATTININ İLİMİZE KAZANDIRILMASI, GEREK İLİMİZDE Kİ HAVA KİRLİLİĞİN AZALTILMASI, GEREKSE DE BARTIN IRMAĞI’NIN KANALİZASYONDAN KURTULMASI GİBİ BİRÇOK PROJEYİ TAMAMLAMA AŞAMASINA GELDİK. DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA BOZULAN ARAÇ YOLLARINI VE KALDIRIMLARI DA SİL BAŞTAN YENİLEYEREK ŞEHRİMİZE DAHA GÜZEL BİR GÖRÜNÜM KAZANDIRIYORUZ. BUGÜN İTİBARİYLE 400 KM’DEN FAZLA YOL, 600 KM’DEN FAZLA KALDIRIM YAPTIK. BU ÇALIŞMALARIN YANI SIRA İLİMİZE YENİ SOSYAL ALANLARI KAZANDIRILMASI ADINA DA BİRÇOK ÇALIŞMAYI HAYATA GEÇİRDİK. YALI SEVGİ PARKI, GAZHANE KÜLTÜR PARKI, KARAÇAY PİKNİK ALANI GİBİ BİRÇOK PROJELERİMİZ TAMAMLANDI. İLİMİZİN TANITIMI İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDEN KENT MÜZESİ’Nİ DE 27 OCAK 2018 TARİHİ İLE HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNDUK. KAYNARCA SPOR KOMPLEKSİ VE YAŞAM MERKEZİMİZDE MAYIS AYI GİBİ HİZMETE GİRECEK. GEÇEN SENE İNKUMU SOL TARAFTA BAŞLATMIŞ OLDUĞUMUZ ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMASI BU SENE İSKELE MAHALLESİ’NDE DEVAM EDİYOR. YAZ MEVSİMİNDE BİNLERCE VATANDAŞIMIZIN AĞIRLAYAN BU GÜZEL TATİL BELDEMİZİN TÜM ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZEREK ÇOK DAHA GÜZEL BİR ÜSTYAPIYA KAVUŞTURUYORUZ. BU ÇALIŞMALARI YAPARKEN BELEDİYEMİZE AİT ARAÇ, EKİPMAN VE BİNALARIMIZI DA GENİŞLETMEYE DEVAM EDİYORUZ. İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ, ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ BİNALARIMIZI SANAYİ SİTESİ’NE TAŞIDIK. PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ BİNAMIZI VE SERASINI DA AYNI BÖLGEYE TAŞIMAK ÜZERE BAŞLATMIŞ OLDUĞUMUZ ÇALIŞMAMIZ DA SONA GELDİ. SOSYAL, KÜLTÜREL VE SPORTİF ALANLARDA HALKIMIZA HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYORUZ. 2017 SENESİ İTİBARİYLE AÇMIŞ OLDUĞUMUZ KURS, SPOR KULÜPLERİ VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLERDEN 2500 VATANDAŞIMIZ FAYDALANDI. BU SAYIYI DAHA DA YUKARILARA ÇIKARTMAK AMACINDAYIZ. BUNDAN ÖNCE OLDUĞU GİBİ BUNDAN SONRADA EMRİNİZE AMADE OLDUĞUMUZU BİLMENİZİ İSTİYOR, KATILIMIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM” DEDİ.

Başkan Akın, dernek üyeleri ile bir araya geldi
  • 05.02.2018 12:20:55
  • 87 kez okundu

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Gaziantep ve Çevre İller Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu ve üyeleri ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Gazhane Kültür Parkı’nda gerçekleşen programa Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, Gaziantep ve Çevre İller Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Orhan Kırşanlı ve dernek üyeleri katıldı. Programda oda yöneticilerinin talep ve önerilerini dinleyen Belediye Başkanı Cemal Akın ayrıca Bartın Belediyesi çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, “İlimizi daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugüne kadar ilimiz için büyük önem arz eden birçok projeyi hayata geçirdik. Gerek alternatif su hattının ilimize kazandırılması, gerek ilimizde ki hava kirliliğin azaltılması, gerekse de Bartın Irmağı’nın kanalizasyondan kurtulması gibi birçok projeyi tamamlama aşamasına geldik. Doğalgaz çalışmaları kapsamında bozulan araç yollarını ve kaldırımları da sil baştan yenileyerek şehrimize daha güzel bir görünüm kazandırıyoruz. Bugün itibariyle 400 km’den fazla yol, 600 km’den fazla kaldırım yaptık” dedi.

Bartın’a yeni sosyal alanlar kazandırılması adına da birçok çalışmayı hayata geçirdiklerini belirten Akın, “Yalı Sevgi Parkı, Gazhane Kültür Parkı, Karaçay Piknik Alanı gibi birçok projelerimiz tamamlandı. İlimizin tanıtımı için büyük önem arz eden Kent Müzesi’ni de halkımızın hizmetine sunduk. Kaynarca Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezimizde Mayıs Ayı gibi hizmete girecek. Geçen sene İnkumu Sol tarafta başlatmış olduğumuz çevre düzenleme çalışması bu sene İskele Mahallesi’nde devam ediyor. Yaz Mevsiminde binlerce vatandaşımızın ağırlayan bu güzel tatil beldemizin tüm altyapı sorunlarını çözerek çok daha güzel bir üstyapıya kavuşturuyoruz. Bu çalışmaları yaparken Belediyemize ait araç, ekipman ve binalarımızı da genişletmeye devam ediyoruz. İtfaiye Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü binalarımızı Sanayi Sitesi’ne taşıdık. Park ve Bahçeler Müdürlüğü binamızı ve Serasını da aynı bölgeye taşımak üzere başlatmış olduğumuz çalışmamız da sona geldi. Sosyal, kültürel ve sportif alanlarda halkımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. 2017 senesi itibariyle açmış olduğumuz kurs, spor kulüpleri ve kültürel etkinliklerden 2500 vatandaşımız faydalandı. Bu sayıyı daha da yukarılara çıkartmak amacındayız. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada emrinize amade olduğumuzu bilmenizi istiyor, katılımız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ